Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

87′

Смоленски падна в наказателното поле след съприкосновение с Диас, но дузпа няма.

81′

Велев центрира, Бодуров отклони с глава, но нямаше негов съотборник да засече в близост, което навлече сериозно гнева на капитана.

76′

Бенгюзов бе заменен от Шоколаров.

76′

Тасев бе заменен от Такахаши.

75′

Владеене на топката: Пирин: 52%, Локомотив: 48%.

73′

Франса бе заменен от Димо Бакалов.

73′

Ненов влезе на мястото си на Вутов.

67′

Жълт картон за Николай Бодуров.

65′

Митков бе заменен от Илия Димитров

65′

Милошев отстъпи мястото си на Матеус Роча.

63′

Костов бе заменен от Йорданов.

63′

Чебраилс Макрецкис бе заменен от Смоленски.

56′

Бенгюзов получи жълт картон.

49′

Станислав Костов не успя да засече добро центриране отляво на Ради Цонев и от изгодна позиция, нападателят не нанесе удар.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

34′

Милошев получи жълт картон заради нарушение срещу Бенгюзов. Това е 5-ти жълт картон за играча на Локо, което означава, че той ще пропусне мача с Лудогорец в следващия кръг.

27′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Митков изпълни от фаул, Янко Георгиев не успя да улови добре и изпусна топката, а Диас от непосредствена близост засече пред погледа на Бодуров и отбеляза за 0:1!

24′

Гостите владеят инициативата в последните минути и все по-смело поглеждат към вратата на Янко Георгиев, но до момента без успех.

Снимка 587940

Източник: startphoto.bg

20′

Антонио Вутов центрира от корнер, Кацаров бе изпусат от защитата на "орлетата" и напълно непокрит стреля с глава, но неточно.

13′

Жълт картон за Франса за нарушение срещу Бенгюзов.

10′

Пропуск за гостите. Франса намери Митков, който беше изпуснат от Бодуров, но нападателят от близо не успя да насочи топката към вратата.

9′

Тасев напредна отдясно и се получи обещаваща атака за домакините, но младият играч сбърка с паса си и топката бе загубена от притежание за отбора му.

Снимка 587939

4′

Радослав Цонев отправи удар от фаул, но топката прелетя встрани от вратата.

1′

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

6 Юлиян Попев 94 Юлиан Ненов

Пирин и Локомотив (София) излизат един срещу друг в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Днес двата тима ще премерят сили от 15:15 часа на "Гнездото" в Благоевград. Главен съдия в срещата ще бъде Владимир Вълков.

"Орлетата" влизат в двубоя уверени, че ще могат да стигнат до втората си победа през сезона. След 4 поредни загуби благоевградчани вдигнаха формата си и в последните три мача записаха две равенства и една победа. В миналия кръг Пирин направи хикс с Арда, като не допусна гол във вратата си, а основна заслуга за това имаше Янко Георгиев. Стражът със сигурност ще иска и в днешния двубой да запази мрежата си суха и да донесе нови точки на своя тим.

Тежко наказание за Локомотив (София)

"Железничарите" са наказани с мач без публика и 5300 лева

В групата на Пирин се завръщат двама от основните играчи на тима - Венцислав Бенгюзов и Николай Бодуров. Първият изтърпя наказанието си от червения картон срещу Ботев (Враца), а вторият се възстанови от контузия. Аут за двубоя обаче е Петър Занев, който получи удар в главата в последния мач.

Локомотив от своя страна също влиза със самочувствие в мача. Столичният тим може да се каже, че се представя на едно прилично ниво от началото на сезона и след 10 мача има 4 победи, 3 равенства и 3 загуби. В последния кръг момчетата на Станислав Генчев стигнаха до много драматична победа над Левски с 3:2 у дома. Като гост столичните "железничари" имат 2 загуби, 1 победа и 1 равенство в 4 мача, така че определено трябва да подобрят представянето си извън София.

Иван Василев: Няма да има по-специални премии за победата над Левски

"Емоцията е хубава, но трябва да отмине по-бързо"

След мача с Левски Локомотив отнесе и сериозна глоба от БФС заради хвърлени предмети, като освен паричната санкция, отборът "изгоря" и с един домакински мач без публика. Той обаче ще е в следващия кръг срещу Лудогорец, така че днес "железничарите" ще могат да разчитат на своите привърженици в Благоевград.

Друга неприятна новина е, че за дълго време от терените ще отсъства една от основните фигури в състава на Генчев - Мики Орачев. Левият краен бранител напусна принудително срещата с Левски, след като е получил скъсване на връзка. Той ще е аут до два месеца, което автоматично означава, че днес няма да вземе участие в срещата с "орлетата".

През изминалия сезон Пирин и Локомотив (София) се срещнаха общо 4 пъти. В редовния сезон си размениха по една домакинска победа с по 2:1, а след това при разделението на отборите двата тима попаднаха в битката за оцеляване и разпределението на местата от 11 до 14 място. Тогава и "орлетата", и столичани се спасиха и останаха в елита, а във вторите срещи помежду си отново си размениха по една домакинска победа - с 2:1 в Благоевград и 1:0 в София. Ако се върнем още един сезон по-назад (2020/2021), когато двата отбора бяха във Втора лига, отново победата бе за отборът домакин. В първия двубой в София Локомотив победи с 3:1, а във втория в Благоевград Пирин смачка съперника си с 5:1.

Красимир Петров: Длъжни сме да продължим да се развиваме