Титулярите на Пирин (Гоце Делчев) ще играят днес  в благотворителната контрола срещу Локомотив (Сф). Мачът е от 17:00 часа на стадиона в южния град, а приходите от билетите, които ще струват 3 лева ще отидат за лечението на Мартин Газиев, който се бори с тежка болест. На мача с Лудогоред бяха събрани благотворително едва 720 лева, но днес сумата със сигурност ще бъде по-голяма.

Вчера Пирин (ГД) победи с 2:0 като гост представителя на Югоизточната „В" група Гигант (Съединие) в контролна среща по повод празничния 6-ти септември.

За контролата треньорът на неврокопчани Тенчо Тенев от Пловдив взе само един от титулярите си Атанас Фиданин и пусна резервите. Гостите от Гоце Делчев поведоха в резултата в 24-ата минута, когато Николай Николов преодоля двама бранителя на домакините, излезе сам срещу вратаря и вкара за 1:0. Пет минути преди попадението си Николов пропусна дузпа.

Неврокопчани останаха с човек по-малко в 70-ата минута. Тогава заради остро влизане с двата крака директен червен картон бе показан на Виктор Шишков. Въпреки че игра с човек по-малко, Пирин (ГД) стигна до втори гол в 83-ата минута, който бе дело на Димитър Куршумов.