Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 1698

Пирин - Черно море 0:1 в мач от efbet Лига

Черно море надхитри Пирин в Благоевград, Атанас Илиев откри головата си сметка за "моряците"

Жълт картон и за Илкер Будинов.

87′

Жълт картон за Александър Василев.

84′

Исмаил Иса стреля във вратата на Пирин, но и Янко Георгиев показа класата си. Резултатът се запазва, а с това и интригата.

79′

Отново Дюлгеров над всички! Вратарят на Черно море отново опази мрежата си от попадение. Преслав Йорданов насочи топката в горния десен ъгъл с глава, но стражът на "моряците" се справи.

72′

Смоленски отстъпва мястото си на Тютюков.

69′

Исмаил Иса замени голмайстора Атанас Илиев.

69′

Велислав Василев е заменен от Ангел Ангелов.

64′

Венцислав Бенгюзов е заменен от Преслав Йорданов.

61′

Жълт картон за Велислав Василев.

60′

Страхотен шанс за Пирин да възстанови равенството! Вячеслав Велев засече с глава центриране на Бенгюзов от фаул, но Дюлгеров се намеси блестящи и опази вратата си от попадение.

58′
Снимка 608343

Източник: startphoto.bg

55′

Нищо интересно в първите 10 минути след подновяването на играта. "Моряците" търсят втори гол, с който да решат нещата в своя полза, а "орлетата" дебнат да накажат своите гости на контраатака.

50′

Владеене на топката: Пирин: 42%, Черно Море: 58%

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

Отново Мазир Сула тормози отбора на Пирин. Този път той стреля от дистанция, ала Янко Георгиев беше на мястото си и изби в корнер.

37′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! "Моряците" организираха добра атака по десния фланг. Велислав Василев центрира към Мазир Сула, но изстрелът на французина с глава мина на сантиметри от дясната греда.

Снимка 608345

35′

Петър Босанчич е декориран в жълто.

30′

Жълт картон за Венци Бенгюзов.

24′

Александър Василев центрира отляво, Атанас Илиев засече, но топката стана лесна плячка за Янко Георгиев.

18′
Снимка 608338

11′

ГОOЛ! Атанас Илиев стреля технично в десния ъгъл и откри резултата! Янко Георгиев се хвърли в другата посока.

10′

Железов е категоричен! Дузпа за Черно море и жълт картон за Вячеслав Велев.

8′

Претенции за дузпа от страна на Черно море. Ситуацията се преглежда. Футболист на Пирин игра с ръка в наказателното си поле. Валентин Железов отива сам да погледне положението!

4′

Черно море изгради опасна атака по левия фланг, последва остро центриране от Алекс Фернандес, но защитата в зелено успя да се справи и изчисти топката в безопасна зона.

1′

Реферът Валентин Железов наду свирката за първия съдийски сигнал в мача!

38 Александър Дюлгеров

Отборът на Черно море гостува на Пирин (Благоевград) в последен мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" стартира в 17:30 часа. Момчетата на треньора Илиан Илиев са в позиция да се приближат пълтно до топ 4 на класирането при успех. В момента Черно море е 6-и с 33 точки с мач по-малко, докато четвъртият Локомотив (Пловдив) е с 37.

Черно море започна обещаващо пролетния дял на шампионата, побеждавайки Левски с 1:0, но след това направиха 1:1 в домакинството си на Берое.

Христофор Хубчев ще пропусне срещата за Пирин след тежък инцидент в мача с Левски. Футболистът е с три пукнати ребра и увреден бял дроб.

"Орлетата" стартираха пролетния полусезон със загуба като гост на Славия с 0:2, а преди седмица спечелиха точка, завършвайки 1:1 в домакинството си на Левски.

Междувременно Пирин бе разтърсен от сериозни финансови затруднения, а част от футболистите напуснаха. Дали останалите верни ще намерят характер да се противопоставят на Черно море предстои да разберем.