Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90+1′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Даниел Иванов вкара топката в мрежата след като ефектно реализира с левия крак след изпълнение на корнер.

87′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! След корнер, Бантахар подаде към Гаврилов, който от границите на наказателното поле прати топката в мрежата на Кирев за 2:5.

82′

Бауренски си навлече гнева на публиката след като легна и вдигна крак, показвайки че се е схванал, но от Пирин не му повярваха. В крайна сметка той е заменен от Красимир Тодоров.

75′

Владеене на топката: Пирин: 56%, Ботев Враца: 44%.

69′

Юлиан Ненов отстъпи мястото си на Бентахар.

68′

Васил Христов бе заменен от Николай Николов.

68′

Илиан Костов бе заменен от Ивайло Тодоров.

59′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Юлиан Ненов получи в дълбочина и напредна, навлезе в наказателното поле и подаде вдясно към Бауренски, който от малък ъгъл вкара за 2:4. Важно попадение за гостите, които докосват спасението си.

48′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Антонио Георгиев комбинира със Стефан Гаврилов, който изведе Юлиан Ненов в наказателното поле вдясно от вратата на Кирев. Нападателят на гостите стреля с левия крак и направи 2:3.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Такахаши засече далечно центриране на сънародника си Айзо и прати топката в наказателното поле, успоредно на голлинията, където 17-годишният продукт на школата на "орлетата" Васил Христов се извиси и стреля за 2:2!

42′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Гостите реализираха пълен обрат след като  Браян Варгас нацели гредата, топката попадна в непокрития Юлиан Ненов, за който остана най-лесното, да насочи отблизо за 1:2!

30′

ГОЛ ЗА БОТЕВ!  Браян Варгас проби в наказателното поле и подаде надясно към Юлиан Ненов, който между двама бранители на Пирин промуши топката и направи 1:1! Нападателят получи травма при отбелязването на попадението.

24′

Даниел Иванов направи страхотно подаване към наказателното поле, но там Вангелов не успя да засече от отлична позиция.

19′

Емоциите в Пирин взимат връх. Светослав Дяков също е заменен в последния си мач. Опитният играч ще бъде спортен директор на "орлетата" скед като слага край на успешната си кариера!

11′

Момент за историяра! Станислав Манолев напусна терена в своя последен мач с екипа на Пирин!

10′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Вячеслав Велев засече топката след изпълнение на корнер на Такахаши и сред купа от играчи прати топката във вратата на гостите!

9′

Манолев! Капитанът на Пирин в този мач стреля от пряк свободен удар от много малък ъгъл. Топката мина на сантиметри от горната греда!

2′

Преди началото на мача домакините наградиха Светослав Дяков и Станислав Манолев, които играят днес своите последни мачове с екипите на родния си тим.

1′

44 Васил Христов 14 Асен Русинов

Отборите на Пирин и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг, от 19:15 часа, в последен плейофен двубой от програмата на група "Б" на Втората осмица.

Ситуацията е изключително интересна, защото врачани и Царско село са на дъното с еднакъв брой точки, а по същото време "царете" играят с Локомотив (София), които вече си осигуриха оставане в елита. Ако и след тези двубои равенството в точките се запази, на бараж срещу четвъртия от Втора лига ще отиде Ботев, а "червените" ще изпаднат директно.

Дженаро Иедзо: Срещата с Царско село беше много оспорвана от началото до края

Те дойдоха тук с идеята да не допускат голове и да успеят да направят равен, споделя специалистът

Преди седмица врачани можеха да си осигурят участие на баража в прекия двубой с Царско село, но направиха нулево равенство у дома, което на практика не промени нищо и остави развръзката за финалната седмица.

Днес Светослав Дяков и Станислав Манолев официално ще сложат край на кариерите си. Домакините се надяват на стадион "Христо Ботев" да дойдат много фенове, които да демонстрират уважение към бившите национали, които ще започнат от първата минута.

Станислав Манолев: Милан щеше да бъде върха на сладоледа в моята кариера, но не се получи

Бях един от най-добрите в Холандия, споделя той

Наставникът на Ботев Дженаро Йецо няма проблеми с контузени и наказани. Той ще пусне в предни позиции колумбиецът Браян Переа, а зад него ще действа триото Юлиан Ненов, Красимир Тодоров и Виктор Василев.

Царско село - Локомотив (София): 1:1 (Развой на срещата по минути)

"Царете" се нуждаят от успех срещу Локомотив (София)

По-рано през сезона Пирин постигна три победи срещу Ботев (Враца). "Орлетата" спечелиха с 3:1 в Благоевград, след което се наложиха с 3:0 и 1:0 във Враца.

Главен съдия на срещата е Иво Андреев с помощници Драгомир Милев и Мартин Русев. С ВАР ще се занимават Георги Давидов и Никифор Велков.

Радослав Митревски: Длъжни сме да подходим сериозно