Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 754

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Бенгюзов бе точен от бялата точка - 2:0 за Пирин

90′

Втора дузпа за Пирин! Даниил Кондраков се озова очи в очи със стража на врачани, който отрази. Последва добавка от страна на Владамир Медвед, която обаче рикошира в десния страничен стълб. Все пак обаче страничният рефер вдигна своя флаг за засада.В същата ситуация обаче Момчил Цветанов бе задържал Александър Дюлгеров, а след проверка с VAR главният рефер отсъди втора дузпа за Пирин.

86′

Меси бе заменен от Том Зарандона

78′

Кавдански получи жълт картон.

74′

Панов замени Нешков за Ботев (Вр).

71′

Илкер Будинов е заменен от Тютюков.

62′

Кепов замени Мендоса.

56′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Кондраков бе точен от бялата точка!

55′

Дузпа в полза на Пирин след като опитният Момчил Цветанов игра с ръка в наказателното поле! Ивелин Занев бе категоричен!

51′

Медвед прави дебют за Пирин, заменяйки Иван Тасев.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Малко преди края на полувремето, благоевградчани изпуснаха две изгодни положения. Първо Красимир Костов успешно пресече центриране, насочено към наказателното поле, а минута по-късно Велев стреля встрани от вратата.

38′
Снимка 619896

Източник: startphoto.bg

35′

Пирин опитва да измисли нещо в атака, но към момента не успява да затрудни особено Красимир Костов.

30′

Първият точен удар в двубоя дойде в 30-ата минута, когато Красимир Тодоров комбинира с Диого Барбоса, който пусна на Иван Нешков, дебютантът стреля от границата на наказателното поле, но Максим Ковальов отрази.

21′

Бенгюзов изпълни пряк свободен удар от изгодна позиция, но топката прелетя високо над вратата.

20′

Равностойна игра с лек превес на домакините. Владеене на топката: Пирин: 55%, Ботев Враца: 45%.

7′

Греда за гостите! Мартин Кавдански се справи с трима играчи на "орлетата" и центрира топката, но тя директно нацели далечната греда.

5′
Снимка 619892

4′

Звездата на Пирин Чебраилс Макрецкис се настанява на трибуните, за да гледа на живо мача. Публиката го аплодира бурно.

1′

29 Мартин Бачев 37 Том Зарандона

Пирин (Благоевград) и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в сблъсък от 33-ия кръг на efbet Лига. Началният час на сблъсъка е 18:45.

Двубоят е много ключов за "орлетата", които се борят за оцеляване в елита на българския футбол. Футболистите на Христо Янев се намират на 13-о място с актив от 27 точки. От друга страна врачани, водени от Даниел Моралес пък са на 11-а позиция с 32 пункта, което прави положението за тима доста по-спокойно.

Пирин (Благоевград) пуска вход свободен за последните си два домакински мача

"Орлетата" ще приемат Ботев (Враца) в събота (27 май) и Спартак (Варна) на 5 юни

След разделянето на групите в шампионата Пирин стартира с ценен успех с 2:1 над Хебър, но след това допусна тежка загуба с 0:2 от Септември в София. За да усетят максимално подкрепата на своите привърженици, "орлетата" пуснаха вход свободен за този важен двубой.

От друга страна Ботев (Враца) взе четири точки, с които вече диша доста по-спокойно. В първата среща тимът завърши 1:1 със Спартак (Варна), а след това спечели сблъсъка с Берое с 2:0 във Враца.

Главен съдия на срещата е Ивелин Занев, с помощници Димо Вълчев и Красимир Атанасов. С ВАР ще се занимават Ивайло Стоянов и Димитър Русев. Делегат на БФС е Светослав Русинов, а работата на реферите зорко ще следи Стоян Денев.