Пирин записа изключително важна победа над Ботев (Враца). "Орлетата" се наложиха с 2:0 като домакин в мач от плейофите в групата на борещите се за оцеляване.

След трите точки, съставът на Христо Янев може да диша много по-спокойно и почти си гарантира оцеляването в елита.

Пирин - Ботев (Враца), Бенгюзов удвои от втора дузпа

Интригуващ сблъсък от плейофите в efbet Лига

Ботев пък остава първи в групата, следван от Берое, Пирин и застрашените от изпадане Хебър, Септември и Спартак (Варна). Попаденията в мача паднаха след изпълнения на дузпи, реализирани точно от Даниил Кондраков и Венцислав Бенгюзов. Срещата започна равностойно.

Снимка 619896

Източник: startphoto.bg

"Орлетата" се нуждаеха от попадение на всяка цена, но през първата част изобщо не успяваха да затруднят Красимир Костов.

Първата опасна възможност дойде за състава на Ботев (Враца). В 7-ата минута Мартин Кавдански се справи с трима играчи на "орлетата" и центрира топката, но тя директно нацели далечната греда.

Първият точен удар в двубоя дойде в 30-ата минута, отново в полза на гостите, когато Красимир Тодоров комбинира с Диого Барбоса, който пусна на Иван Нешков, дебютантът стреля от границата на наказателното поле, но Максим Ковальов отрази. През втората част Пирин контролираше играта.

Снимка 619895

В 55-ата минута опитният Момчил Цветанов игра с ръка в наказателното поле и Ивелин Занев бе категоричен, че има дузпа. Зад бялата точка застана Даниил Кондраков, който беше точен за 1:0. В добавеното време Момчил Цветанов извърши ново нарушение в наказателното поле, което отново бе повод реферът да отсъди дузпа. Зад бялата точка този път застана Венцислав Бенгюзов, който беше точен за 2:0.

В следващите два мача Пирин гостува на Берое и посреща Спартак (Варна). Ботев (Враца) пък приеха Хебър и гостува на Септември (София).