Пирин (Благоевград) победи Спартак (Варна) с 2:0 в двубой от последния кръг от сезона в efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

"Орлетата" стигнаха до гола на спокойствието още в началото на срещата, благодарение на Даниил Кондраков (5'), а малко след това Вячеслав Велев (15') удвои и оформи крайния резултат.

Така Пирин вече има 34 точки и си гарантира оставането в елита и през следващия сезон. За сметка на "орлетата" Берое загуби от Хебър (Пазарджик) и ще трябва да играе бараж за оцеляване със Спортист (Своге). Ръководството на Спартак (Варна) пък тепърва ще си прави изводите как стигна до изпадането на тима и ще има времето да пренареди приоритетите си за следващия сезон.

Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна): 2:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Мачът започна с фалстарт, тъй като феновете на домакините хвърлиха няколко десетки рула с хартия за касови апарати на терена и се наложи играта да бъде спряна, докато лентите бъдат махнати от терена.

Снимка 621066

Източник: startphoto.bg

Още в петата минута топката достигна до Вячеслав Велев след центриране от ъглов удар. Той намери Мартин Смоленски, който намери Даниил Кондраков и той с пета изпрати топката в мрежата за 1:0.

Снимка 621078

Последваха опити за по-добри изяви за варненци, които инкасираха второ попадение след малко повече от четвърт час игра. В 16-ата минута Венцислав Бенгюзов центрира от корнер, Вячеслав Велев се измъкна от защитата на гостите и с глава прати топката в десния ъгъл на вратата на "соколите".

Снимка 621077

В средата на първата част Евандро подаде за Денис Баланюк, но вратарят Максим Ковальов спаси шута му.

До края на първото полувреме Румен Руменов от гостите и Иван Тасев от домакините пропуснаха да се разпишат.

Украинец става №1 за Пирин

Сред голмайсторите

След почивката опит за гол на Бен Карамоко от Спартак беше париран от притичалия Андрей Йорданов. След точно един час игра Даниел Начев пусна за Жоао Марио, но вратарят Максим Ковальов се намеси решително.

Снимка 621075

До края на срещата Жоао Марио отново пропусна да реализира почетен гол за варненци, които вече бяха изгубили надежда в последните минути от мача.

Валентин Илиев е вариант за треньор на Спартак (Варна)