Пирин (Благоевград) стигна до много важна победа над Хебър (Пазарджик) с 2:1 в първия двубой от плейофната група с отборите, борещи се за оставане в efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

След вяло нулево първо полувреме, футболистите на треньора Христо Янев вдигнаха оборотите и заслужено стигнаха до победата след два бързи гола на Дмитро Семенив (47') и Илкер Будинов (54') в началото на втората част. В края на срещата гостите върнаха едно попадение, благодарение на Лорен Марузин (86'), но силите така и не им стигнаха за нещо повече в мача.

Така Пирин вече има 27 точки на 13-ото място в класирането на първенството и дръпна с 4 пред 14-ия в подреждането Хебър.

Септември - Пирин 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна добре за домакините, които можеха да поведат в резултата още в третата минута. Топката попадна в краката на Мартин Михайлов след сериозно разбъркване в наказателното поле. Футболистът обаче не успя добре да насочи кълбото към вратата и Максим Ковальов улови.

Снимка 617992

Източник: startphoto.bg

Шест минути по-късно Георги Търтов отправи плътен изстрел по земя от далечно разстояние. Максим Ковальов обаче беше подготвен и изби в ъглов удар.

В 26-ата минута Иван Тасев бе повален на земята в наказателното поле и съотборниците му вдигнаха ръце, претендирайки за дузпа. Съдията Валентин Железов понечи да отсъди наказателен удар, но от ВАР му съобщиха, че преди това футболистът се е намирал в положение на засада.

Снимка 617991

В 34-ата минута домакините нацелиха гредата. Венцислав Бенгюзов се пребори за топката отдясно на наказателното поле и центрира към далечна греда. Там връхлитащият на скорост Андрей Йорданов засече с глава, но топката се удари в напречната греда.

В 40-ата минута Стоян Стоичков подаде към Венсан Марсел, който стреля веднага, но Ковальов бе на добра позиция и спаси. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Лиценз, заплати и надежда за спасение - Пирин излиза от кризата

Днес футболистите получиха заплати

Втората част започна отлично за "орлетата", след като Дмитро Семенив успя да се разпише. Илкер Будинов напредна добре и центрира отдясното. Семенив навлезе към вътрешността на наказателното поле и стреля с първото докосване, пращайки топката във вратата.

В 54-ата минута Илкер Будинов удвои. Венцислав Бенгюзов пусна отлично прехвърлящо защитата на гостите центриране. Будинов стигна до подаването и стреля с глава, пращайки топката във вратата на Петър Дебърлиев.

Снимка 617990

В 86-ата минута гостите върнаха един гол, благодарение на Лорен Марузин. Стефан Цонков отигра след центриране от пряк свободен удар и с глава свали топката към съотборника си. Мазурин отправи на пръв поглед нелеп изстрел, забивайки топката в земята. Кълбото обаче направи коварна парабола и обърка Кавольов.

Снимка 617989

В последните минути гостите се хвърлиха напред в търсене на поне още един гол, но добре подредената защита на Христо Янев не позволи да се стигне до нова промяна в резултата.