Пирин (Благоевград) Хебър (Пазарджик) с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Двата отбора спретнаха много равностоен и интересен сблъсък, но през втората част "орлетата" дръпнаха в резултата след два бързи гола на Даниил Кондраков (67') и Борис Тютюков (69'). Гостите от Пазарджик има за какво да съжаляват, че не стигнаха поне до равенството, след като с пропуски се отличиха Венсан Марсел и Арсенио Валпорт, които пропуснаха няколко отлични възможности.

Така Пирин вече има 19 точки на 14-ото място в класирането на първенството. "Орлетата" вече са с три пункта преднина именно пред Хебър, който остава на предпоследната 15-а позиция с 16.

Пирин (Благоевград) - Хебър (Пазарджик): 2:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте избраниците на двамата треньори

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора се опитваха да наложат играта си и единоборствата в средата на терена преобладаваха в първите минути.

Първата интересна ситуация бе на сметката на Хебър. Георги Вълчев нахлу в наказателното поле отдясно и потърси Арсенио Валпорт, който се намираше в опасна близост до вратата. Защитата на Пирин обаче успява да се справи със ситуацията.

Снимка 609811

Източник: startphoto.bg

В седмата минута домакините отговориха с Андрей Йорданов, който напредна добре отляво и центриа към Преслав Йорданов. Футболистът насочи топката с глава към вратата, но Петър Дебърлиев бе на мястото си и спаси.

Снимка 609812

В 21-вата минута Илкер Будинов проби отляво и нахлу в наказателното поле, елиминирайки двама противникови играчи. Той стреля по диагонала, но за късмет на Дебърлиев силата на шута не беше голяма и стражът съумя да избие топката в корнер.

Снимка 609813

Десет минути по-късно Илкер Будинов отново проби отдясно и пусна остро подаване към Преслав Йорданов, който опита да промуши топката между събралите се около него защитници на Хебър. В крайна сметка топката бе изчистена, но тя стигна до Даниил Кондраков. Той шутира от дъгата на пеналтерията, кълбото рикошира коварно, но Зетър Дебърлиев отново показа страхотен рефлекс и спаси.

Снимка 609814

В края на пъпрвото полувреме Венцислав Бенгюзов видя откъсващия се зад защитата на Хебър Преслав Йорданов и пусна чудесен извеждащ пас. Петър Дебърлиев обаче внимателно следеше играта и излезе напред, за да пресече подаването. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

От Пирин се похвалиха с петима национали

Ето кои

През втората част случващото се на терена не се промени и двата отбора продължиха да се надиграват тактически.

Минута след подновяването на играта Преслав Йорданов получи около дъгата на наказателното поле и стреля по земя. Капитанът на гостите спаси. Последва успешна добавка на Даниил Кондраков, който обаче беше зад последния в защитата на "орлетата".

Снимка 609815

В 67-ата минута Даниил Кондраков даде аванс за домакините. Венцислав Бенгюзов изпълни ъглов удар. Арсенио Валпорт отклони топката и за малко да си вкара автогол. Дебърлиев успя да спаси, но при добавката на Кондраков от близко разстояние беше безпомощен.

Снимка 609816

Само две минути по-късно Борис Тютюков удвои. Венцислав Бенгюзов центрира отлично отдясно в наказателното поле, където на първа греда футболистът насочи добре с глава към далечния ъгъл и не остави шансове на Петър Дебърлиев.

В 71-вата минута гостите бяха много близо до това да върнат едно попадение, след като топката беше центрирана отляво в наказателното поле, където играч на Пирин подложи крак и изчисти, но само до непокрития Венсан Марсел, който от чудесна позиция стреля по тревата с левия крак, но покрай лявата греда на Георгиев.

Снимка 609833

В 78-ата минута Пирин отправи поредния точен удар по посока вратата на Дебърлиев. Преслав Йорданов шутира, но нямаше как да затрудни вратаря на гостите.

В последните минути пазарджиклии се хвърлиха в отчаяни опити да стигнат до нещо повече в мача и с всяка изминала минута напрежението ставаше все по-голямо.

В първата минута от добавеното време на срещата защитникът фаулира грубо Славчо Шоколаров, за което получи жълт картон, който бе втори за него, а по този начин остави своите съотборници с човек по-малко.