Пирин (Благоевград) спечели четвърта победа в предсезонните контроли. „Орлетата" биха с 1:0 Гигант (Съединение) в контрола, играна днес преди обяд на стадион „Христо Ботев". Наставникът Йордан Самоковлийски пусна в игра всичките, които пропуснаха мача, в сряда, в Кюстендил.

Отново много силно игра Владислав Златинов, който бе в основата на повечето хубави неща, които се случиха на терена. Златинов на два пъти удари и гредите преди почивката. Антонио Хаджииванов на два пъти, пък остана сам срещу вратаря на Гигант, но не успя да вкара.

Все пак Хаджииванов се реваншира за пропуските си и след час игра вкара единствения гол в мача. Той се разписа с удар от близо и донесе победата на своя отбор. До края на мача не паднаха други голове, като главният виновник за това бе вратарят на Гигант - петричанинът Боян Янкулов, отбелязва "Е-79".