Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:

Ласана Н'диайе си изкара жълт картон.

90+3′

Жълт картон за Преслав Йорданов.

90+2′

ГООЛ ЗА ПИРИН! "Орлетата" обезателно използваха численото си преимущесто, за да се доберат до късно изравнително попадение. Таранът Преслав Йорданов демонстрира, че умее да се вклинява между противниковите бранители. Нападателят посрещна подаване от ъглов удар, нанасяйки елегантен удар, оказал се неспасяем за Анатолий Господинов.

90′

КРАЙ НА МАЧА!

89′

Жълт картон за Анатолий Господинов.

83′

Червен картон за Илия Юруков! След куп раздадени картони, сякаш очакваното се случи. Полузащитникът постъпи неразумно, тъй като фаулира свой съперник. Главният съдия не се поколеба и му показа втори жълт и респективно червен картон.

80′

Преслав Боруков излиза от игра, за да влезе Милен Стоев.

80′

Светослав Ковачев е заменен от Ласана Н'диайе.

77′

Илкер Будинов е заменен Борис Тютюков.

Снимка 613852

Източник: startphoto.bg

75′

Жълт картон за Иван Тилев.

69′

Мартин Смоленски се появява на мястото на Иван Тасев.

68′

Венцислав Бенгюзов отстъпва мястото си на Преслав Йорданов.

67′

Станислав Иванов е заменен от Иван Тилев.

63′

Радослав Цонев не сбърка и Арда повежда!

62′

Дузпа! При центриране играч на Арда игра с глава, когато топката се докосна в ръката на Славчо Шоколаров. Първоначално главният съдия Кристиян Колев не видя нищо нередно даде знак играта да продължи. Арбитрите на системата ВАР обаче го уведомиха, че лично трябва да прегледа положението и да прецени дали има основания да се отсъди дузпа. Реферът изгледа ситуацията и посочи бялата точка.

58′

Определено Арда е тимът, владеещ иницативата, откакто стартира второто полувреме и на два пъти пробва да излезе напред в резултата. Шахредин Букхолда насочи коварно топката към вратата на Янко Георгиев, ала той се отличи с качествена намеси. Последва изпълнение от ъглов удар, където от точката на дузпата капитанът на гостите Милен Желев се извиси над всички, отигравайки слабо кълбото с глава.

55′

Владеене на топката: Пирин Благоевград: 45%, Арда Кърджали: 55%.

47′

Седмият жълт картон в срещата е за Илия Юруков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Даниил Кондраков.

42′

Деян Лозев си изкара жълт картон.

37′

Момчетата на Христо Янев отговориха на двете възможности, създадени от кърджалийци. Защитникът Вячеслав Велев проби в наказателното поле и стреля, но стражът Анатолий Господинов нямаше проблем да улови топката.

33′

Лоши новини сполетяха Арда. Абубакар Тунгара е принудително заменен от Шахредин Букхолда.

27′

Абубакар Тунгара продължава да е най-опасният играч в състава на Александър Тунчев. Халфът Радослав Цонев изпълни неуспешно пряк свободен удар, а вследствие от рикошет в стената, топката попадна в малиеца, чийто удар изобщо не затрудни добре позиционирания Янко Георгиев.

26′

Жълт картон за Вячеслав Велев.

25′

Венцислав Бенгюзов си изкара жълт картон.

Снимка 613847

23′

Жълт картон за Умар Сако.

16′

Светослав Ковачев е официално предупреден.

14′

Какъв пропуск! Миг невнимание в редиците на "орлетата" и Арда щеше да е отборът, който първи да поведе резултата. Офанзивният полузащитник Абубакар Тунгара се възползва от груба грешка в отбраната на домакините, когато физически надделя над младия Мартин Бачев в наказателното поле на Янко Георгиев. Бившият ас на Берое съумя да си нагласи топката на удобния ляв крак и от непосредствена близост нацели десния страничен стълб.

7′

Въпреки сериозните финансови проблеми в клуба, футболистите на Пирин започнаха по-мотивирано двубоя и опитаха да организират няколко опасни атаки, чрез които да застрашат вратата на Анатолий Господинов. Първият точен удар в мача отправи Иван Тасев, след като успя получи достатъчно пространство на левия фланг.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 613839

21. Янко Георгиев (в) 1. Анатолий Господинов (в)
Христо Янев Александър Тунчев
12. Максим Ковальов (в) 36. Васил Симеонов (в)
70. Шахредин Букхолда

Отборите на Пирин и Арда се изправят един срещу друг в ранния понеделнишки двубой от програмата на efbet Лига. Двубоят е важен и за двата тима, които има различни цели в шампионата. Мачът на стадион "Христо Ботев" е с начален час 17:30.

Домакините излизат в тази среща като 14-ти във временното класиране, на 7 точки от първия тим над чертата. "Орлетата" се намират в добра форма, след като вече 3 поредни срещи са без загуба, а в 2 от тях успяха да победят. Определено най-сладкия им от тези два успеха бе срещу шампиона Лудогорец, след като го победиха в Разград с 1:0. След това Пирин постигна победа срещу прекия си конкурент Хебър, а в последния кръг направи и равен с Ботев (Враца).

Кръстаич отговори на Арда: Не нахлувайте в личния ми живот и не използвайте моето име в борби за противопоставяния!

"Скоро ще дойда в Кърджали"

Иначе темата около собствеността на Пирин все още е на дневен ред за феновете на тима от Благоевград. По последна информация административни пречки са в основата за проваляне на сделката за придобиване на акциите на "орлетата" от страна на мениджърската компания "CRD Sport". Така благоевградчани все още нямат нови собственици, каквито индикации имаше по време на паузата за националните отбори.

Арда от своя страна е на осмата позиция в класирането и все още шансове за влизане в топ 6 са налице. Тимът от Кърджали не се намира в най-добрата си форма, след като записа две поредни загуби в първенството - срещу Славия с 0:1 и срещу Левски с 0:3. Освен това отборът на Александър Тунчев отпадна и от Купата на България. В драматичен 1/4-финален сблъсък "сините" отстъпиха с 0:1 от ФК ЦСКА 1948, а единственото попадение дойде в 117-ата минута от дузпа.

Ръководството на Арда с гневна декларация срещу съдийството, БФС и Младен Кръстаич

Вижте какво пишат от клуба

Това породи доста бурна реакция от страна на Арда, като отборът излезе с остра декларация, в която задава въпроси на Борислав Михайлов, Виктор Кашай и Младен Кръстаич. Освен това отборът от Кърджали заплаши, че може да напусне първенството. В крайна сметка Арда получи отговор само от националния ни селекционер, като останалите не са коментирали декларацията.

Иначе по-рано през сезона, когато мачът се игра на "Арена Арда", двата тима не успяха да се победят и направиха 0:0. През миналия сезон Пирин и Арда си размениха по една домакинска победа - 1:0 в Благоевград и 3:0 в Кърджали.

Главен съдия на срещата е Кристиян Колев, с помощници Владимир Велев и Станислав Станев. С ВАР ще се занимават Ивайло Ненков и Георги Минев. Делегат на БФС е Пламен Николов, а работата на реферите зорко ще следи Иван Вълчев.

Тунчев: Пак надиграхме Арда и пак не спечелихме