В един от най-интересните мачове от 19-ия кръг в efbet Лига ЦСКА ще гостува на Берое в Стара Загора. Двубоят е в неделя и е с начален час 14:15.

В исторически план ЦСКА играе доста успешно срещу своя предстоящ съперник. Статистиката е категорична - 78 победи за "червените", 26 равенства и само 12 победи за Берое.

Заралии постигат първата си победа срещу ЦСКА на 27 юни 1964 година. Преди това двата тима са се изправяли един срещу друг 12 пъти, като "армейците" постигат 9 успеха, а 3 двубоя завършват без победител.

13-ият мач между Берое и ЦСКА се оказва фатален за "червените" и те губят в Стара Загора в истински голов спектакъл с 9 попадения - заралии печелят с 5:4.

Мачът се играе пред 25 000 зрители под Аязмото, а треньор на ЦСКА е легендарният Крум Милев. Още в 8-та минута Берое успява да поведе след гол на Янчовски. "Армейците" се съвземат от първоначалния шок и с попадения на Никола Цанев(31') и Димитър Якимов(37') обръщат развоя на събитията в своя полза.

До края на първото полувреме падат още три гола. Първо Петър Жеков, който тогава още носи екипа на Берое, възстановява равенството в 39-та минута, но две минути по-късно Никола Цанев отново дава аванс на "червените". Минута преди края на първата част Жеков отбелязва втория си гол в мача и двата отбора се прибират на почивка при резултат 3:3.

10 минути след подновяването на играта Жеков оформя своя хеттрик и Берое повежда с 4:3, но в 59-та минута Иван Колев отново връща ЦСКА в играта. Така се стига до 80-та минута на двубоя, когато Димитров бележи и донася първия успех за Берое срещу ЦСКА. Един наистина запомнящ се мач.

1:0 за ЦСКА е най-често срещаният резултат в мачовете срещу Берое