Димчо Ненов призна, че вече не може да продължи да води Добруджа и ще се оттегли от треньорския пост, пише вестник "Тема спорт".

В 28-ата минута Георги Фикийн даде аванс на гостите, след като засече центриране от близо с глава - 0:1. Добруджанци успяха бързо да възстановят равенството - в ЗФата минута Кристиян Димитров, който действа като нападател, успя да засече центриране на Петко Цанков за 1:1. През втората част головите ситуации почти липсваха. В 80-ата минута домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа. Само 60 екунди по-късно при контраатака резерВа-| та Павлов вкара след подаване на Чепилов и вкара за 1:2.

Поражението накара Димчо Ненов да хвърли бялата кърпа. Според него в тази ситуация отборът се нуждае от промяна и от нов човек на треньорския пост. Затова той ще подаде оставка пред ръководството. Тъй като следващият официален мач на Добруджа е още в сряда - гостуване на Вихър Строево в 1/16-финал за купата, Димчо Ненов обеща, че ще продължи да изпълнява ангажиментите си до намирането на нов наставник. В последните минути на мача с Банско агитката на Добруджа дълго скандира името на старши треньора.

„Благодаря им за прекалено голямото доверие към мен, благодаря им за подкрепата. Трупането на загуби обаче говори, че не се справям с работата си. Липсата на изпълнителния директор Светослав Петров е осезаема и има организационни проблеми", посочи бившият треньор на Хасково.

Фенове на Добруджа обаче се заканиха, че ще настояват пред шефовете той да остане. А мерките за излизане от кризата трябва да са други.