Интересни факти от домакинствата на Локо (Пловдив) на Левски, представени от "Тема спорт":

Равносметката от последните 10 мача на "Лаута" е 4 победи за Локомотив, 5 равенства и една победа за Левски.

В мачовете между двата тима в Пловдив няма изпуснат 11-метров наказателен удар.

В полза на Локомотив са отсъдени 7 дузпи и те са превърнати в голове от Ив. Манолов, Cт. Драганов, К. Видолов, Д. Донев, Здр. Лазаров, Хр. Златински и М. Камбуров.

За Левски са отсъдени 4 дузпи, като те са реализирани от Ив. Димчев-Бачин, С. Бардон, Г. Дембеле и Г. Родригес.

Най-често срещите в Пловдив са завършвали при следните резултати: 1:0 - 13 пъти (6 пъти за Локомотив и 7 за Левски), 1:1 - 11 пъти, 3:1 - 8 пъти (1 за смърфовете и 7 за сините), 0:0 - 8 пъти.

В 66 срещи са отбелязани 163 гола, средно по 2.46 на мач.

Левски посреща ЦСКА в дербито при старшата

Битката е от 17:00 часа днес

През първите полувремена са вкарани 72 гола, а през вторите 45 минути - 91.

Две са най-резултатните срещи в Пловдив -4:2 за Левски през 1966 и 2005 година.

Два мача се играха при закрити врата поради наказание на Локомотив, като черно-белите победиха в първия - 1:0 на 19 март 2008-а, а Левски във втория - 3:2 на 31 октомври 2013 година.

За Локомотив най-много голове - 7, е реализирал легендата на клуба Хр. Бонев - Зума. Следват: 6 - М. Камбуров, 3 - Г. Василев.

Най-много голове - 4, за Левски са отбелязали П. Панов и Хр. Йовов, а с 3 са Хр. Илиев-Патрата, Г. Аспарухов-Гунди, Д. Боримиров и Вл. Гаджев.

Гол № 100 в мачовете в Пловдив отбелязва М. Камбуров - в 3-ата минута при победата с 2:1 на Локомотив на 17 май 2003 година.

Автогол в полза на Левски е отбелязал П. Пашев от Локомотив.

8 легионери са реализирали попадения за Локомотив: Б. Янчевски, Д. Да Силва, Б. де Карвальо, Cm. Илиадис, В .Траянов, Cт. Евтоски, Ан. Аралица и Кр. Илич.

11 чужденци са отбелязали голове за сините: Д. Драгич, Ек. Джайеоба, С. Бардон, Ж. Жоазиньо, Г. Дембеле, Кр. Рамос, Г. Родригес, М. Бедоя, Фр. Нар, Б. Адениджи и М. Бурабия.

Автор на най-бързия гол е Г. Чиликов от Левски - в 1-ата минута при равенството 2:2 на 25 септември 2004 година.

В последната минута са отбелязани 8 гола: 5 от състезатели на домакините - Б. Янчевски, М. Камбуров (2), Д. да Силва и Здр. Лазаров, както и 3 от футболисти на Левски - Л. Хранов, Ж. Миланов и Ек. Джайеоба.

Дончо Донев е вкарвал голове и за двата отбора.

През септември двата тима са играли 6 мача в Пловдив, като равносметката е: 2 победи за Локомотив, една за Левски и 3 равенства.

В 7 кръг двата съперника са играли в града под тепетата 2 пъти, като през 1970 година срещата завършва 0:0, а през 2004 година 2:2.