Тимът на Арда загуби с 0:1 контролната среща с Локомотив (Горна Оряховица), която се игра на стадион "Градски" в Мъглиж.

Старши-треньорът Стойчо Стоев използва всички футболисти, с изключение на Пламен Крумов и Лукас Мартинс, които са с леки травми. Почивка бе дадена и на Иван Караджов. След дълго отсъствие в игра се появи Ерай Карадайъ, който лекуваше кръстни връзки.

Първите 45 минути отборът на Арда доминираше над своя съперник. Възпитаниците на Стойчо Стоев създадоха няколко положения пред вратата на "железничарите", като в 15-ата минута, след разбъркване в наказателното поле Венцислав Бенгюзов отправи опасен удар. Малко по-късно Митко Плахов също застраши противниковата врата. В 31-ата минута Димитър Макриев бе изведен в добра позиция, но ударът му мина покрай левия страничен стълб. Единственото положение за Локомотив ГО бе в 34-ата минута, но вратарят на Арда Веселин Ганев изби топката в ъглов удар.

След почивката бяха направени няколко смени и кърджалийският тим продължи да владее топката. В 68-ата минута дебют за Арда направи Георги Чукалов, който още при първото докосване на топката застраши стража на Локомотив ГО. Той отправи опасен удар към вратата на "железничарите", но вратарят изби в корнер. Също възможност да се разпише имаше Джихат Кямил, след идеален пас от Веселин Марчев. И капитанът на отбора Борислав Стойчев също се включи в атаката за Арда, но в 70-ата минута не успя да реализира гол. В 80-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на Локомотив (ГО) и зад топката застана Илия Карапетров. Той прати "кълбото" в долния ляв ъгъл на вратата и така донесе победата за своя тим.