90+2′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+2′

Последен съдийски сигнал.

89′

Жълт картон за Недялков.

86′

Терзиев заменя Вердон.

85′

Йорданов сменя Текпетей.

83′

Кирил Десподов излиза очи в очи с Микулич.

Шутира!

Страхотно спасяване на вратаря на домакините.

82′

Вандерсон е заменен от Янков.

81′

Икоко сменя Сисиньо.

80′

Жълт картон за Вандерсон.

77′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:3!

Попадение на Каули!

Елвис Ману нахлу в наказателното поле и стреля!

Стигна се до рикошет, след който Оливейра прати топката в опразнената врата.

76′

Жълт картон за Сисиньо.

71′

Изстрел на Текпетей от движение!

Рикошет.

Топката излиза в корнер.

68′

Ману сменя Кешеру.

62′

Краев сменя Бари.

60′

Петков сменя Юруков.

57′

Дали появата му на "Герена" е само временно явление?

Веселин Минев се завърна в Левски

Веселин Минев се завърна на "Герена"

Към момента не е ясно дали той ще остане постоянно на работа в Левски

54′

Намеса на Недялков, която бе доста близо до дефиницията за "непозволена".

Можеше далеч по-чисто да изиграе положението националът.

Все пак до дузпа за Левски не се стига.

49′

Бърза акция за "сините".

Димитров е на границата на наказателното поле.

Залъгващо движение на влезлия като резерва състезател.

Изстрел!

Вратарят спасява.

45′

Играта е подновена.

45+2′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Първото полувреме стартира по чудесен начин за отбора на гостите. Шампионите се възползваха от опита на Левски да изнесе играта в предни позиции и незабавно забелязаха открилите се пространства в защитата на столичани.

В 8-ата минута Кешеру даде преднина на тима си. Текпетей напредна и изведе по отличен начин Десподов. Той се подхлъзна, но все пак кълбото стигна до включващия се на скорост Кешеру, който без проблеми, от близка дистанция, вкара за 1:0.

Още три минути след това и нов удар за "сините". Този път Каули стартира акция за "орлите", като подаде към Текпетей, той върна топката към полето на Микулич, а на границата на пеналта Оливейра я засече с бомбен изстрел за 2:0.

Играчите на домакините опитаха да отговорят незабавно, но действията на Рерас не впечатлиха, а единствено Петков представляваше някаква заплаха за съперниковата отбрана.

Именно след негов опит, кълбото се отби в тялото на Са. Футболистите и щабът на софиянци поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена. Повторенията оставиха отворена вратата за полемика по темата, като действително не стана ясно в коя част от тялото на Са се отби топката.

В минутите преди почивката Лудогорец можеше да увеличи предимството си, но Текпетей остана неразбран, като съотборниците му не успяваха да стигнат до пасовете му в перспектива.

Въпреки това шампионите се оттеглиха в почивка с комфортен аванс.

45′

Почивка.

44′

Димитров сменя Александров.

43′

Засада на Са.

42′

Нарушение на Александров срещу Кешеру.

Отлична възможност за гостите.

Фаул в близост до наказателното поле.

40′

Възможност за Лудогорец!

Центриране на Текпетей и пропуск на празна врата!

Малшанс за разградчани.

36′

Изстрел на Петков!

Топката се отбива в тялото на Са.

Повторенията показват, че е възможно да става дума дори за игра с ръка.

Именно това са претенциите от щаба на домакините.

Дузпа или пък фаул в полза на "сините" не е отсъден.

35′

Засада на Михайлович.

33′

Центриране в наказателното поле на гостите.

Отиграване на Михайлович с глава.

Топката е в ръцете на вратаря.

29′

Засада на Десподов.

25′

Нарушение на Десподов срещу Рерас.

Потърси фаула състезателят на "сините" и го спечели.

22′

Интересно хрумване на Атанасов.

Стреля от необичайна позиция.

Топка покрай вратата на Лудогорец.

16′

Бари асистира към Райнов.

Изстрел към вратата на Лудогорец!

Неточно изпълнение.

13′

Именно Каули стартира атаката на гостите.

След това Текпетей я върна в пеналта.

Майсторска акция за "орлите".

11′

ГООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Каули бележи за разградчани!

Неубедителни действия на "синята" защита.

Предимството на гостите е удвоено.

Изключително мощен удар на Оливейра от границата на наказателното поле.

10′

Обвиняват се взаимно футболистите на домакините за полученото попадение.

Даске понася сериозна доза критика.

8′

0:1!

Попадение на Кешеру!

Текпетей изведе отлично Десподов, който обаче се подхлъзва.

Въпреки това топката стига до Кешеру, който от близка дистанция реализира.

Преднина за шампионите.

7′

Засада на Бари.

5′

Пробив на Михайлович по десния фланг.

Центриране!

Топката е избита от защитник в зелен екип.

2′

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

18 Насиру Мохамед 82 Иван Йорданов

Левски приема Лудогорец в дербито на 24-ия кръг на efbet Лига. Срещата е днес, от 20:45 часа, на "Герена".

"Сините" все още нямат загуба в първенство през тази година. Тимът, който в момента е воден от Живко Миланов, изигра много силен мач срещу Черно море, въпреки че не успя да победи.

В същото време "орлите" са разклатени, след като отпаднаха от ЦСКА за Купата на България.

Днес столичния гранд ще се опита да коригира мерника си и да прати в нокаут своя съперник. В Разград трудно биха преглътнали загуби от "червени" и "сини" в рамките на няколко дни.

Билал Бари пред ТОПСПОРТ: Не съм в Левски, за да замествам някого, искам да оставя своя следа

Нападателят даде първото си интервю като футболист на "сините"

Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас няма да разчита на Драгош Григоре и Алекс Сантана, които са наказани.

След изтърпяно наказание в състава се завръща Бърнард Текпетей.

Тома Даске: Бъдещето ми в Левски не е ясно, няма страх от мачовете с Лудогорец и ЦСКА

"Няма да има фенове, трябва да бъдем спокойни и да играем"

Двата тима са играли 30 пъти помежду си, като успехите на Левски са едва 4 срещу 20 загуби. Головата разлика пък е 44:18 в полза на разградчани.