Нефтохимик победи ОФК Поморие с 2:0 в контролна среща, която се игра на стадиона в Българово. Двубоят беше изгледан на живо от финансовия благодетел Павел Бошнаков, кмета на Поморие Иван Алексиев, футболния мениджър Милен Георгиев, Георги Чиликов, Светослав Тодоров и наставника на Созопол Румен Димов.

„Шейховете” започнаха ударно и откриха 5 минути след първия съдийски сигнал с гол на Любомир Любенов. В 10-ата минута Симеон Мечев засече центриране от корнер, но стражът на гостите отрази удара му. След почивката Радостин Кишишев направи множество смени, като даде шанс за изява на всичките си футболисти. В 66-ата минута Иван Цачев получи пас в наказателното поле на Поморие и оформи крайното 2:0. Заради горещото време двубоят на няколко пъти бе прекъсван с почивки за вода.