Христо Иванов се разтегна и извади топката пред Стивън Петков.

89′

Христо Иванов хвана топката пред главата на Стивън Петков.

87′

Играта съвсем се разпадна. Играчите и Ангелов с нетърпение чакат мачът да приключи.

84′

Христо Иванов спаси удар с глава на Балтанов.

82′

Стивън Петков вкара топката във вратата на Христо Иванов, но съдията вече беше свирил засада.

79′

Бризола стреля остро по земя. Спасяване на Христо Иванов.

78′

Тони Тасев сменя Густаво Афонсо.

75′

Тежък сблъсък между Чворович и Бадара. Вратарят лежи на тревата и се превива.

73′

Вече се играе на ходом. Може би и двата отбора са доволни от резултата.

72′

Опасен фаул за Етър. Топката се отби от стената и беше изчистена от защитата.

68′

Сашо Александров спъна Лъчезар Балтанов.

67′

"Златната" резерва Стивън Петков влиза. Фернандо Виана излиза.

67′

Силен шут на Неделев отдалече. Топката отново профуча покрай гредата на Христо Иванов.

63′

Виана отблизо не можа да прекъсне головата си суша. Защитниците на Етър и вратарят успяха да блокират удара му.

59′

Иван Скер

лев може да бъде изгонен, но се превива и Ангелов изглежда ще го пощади.
Съдията не се смили и показа втори жълт. Паритет в мача.

55′

Трета смяна за Етър. Цветомир Тодорв сменя Иван Вълчанов.

55′

Балатанов изчиства остро центриране на Александров отдясно. Гостите се опитват да организират натиск.

54′

Фелипе Бризола сменя Дуде Ндонгала.

50′

ГООООЛ! Цветомир Панов напредна отдясно, финтира и стреля по земя. Топката премина диагонално и влезе в далечния ъгъл.

48′

Спасяване на Чворович. Вълчанов се завъртя и шутира. Топката рикошира и падаше към задната греда, когато вратарят изби.

46′

Яни Пехливанов сменя Пламен Гълъбов.

46′

Иван Петков сменя Йордан Апостолов.

45′

Станислав Генчев реагира с две промени.

45+2′

Превъзходство за Ботев, материализирано с два красиви гола. Серкан Юсеин беше изгонен, но Етър не промени нищо в играта си.

45+1′

Бадара стреля с глава. Терзиев и Димов го блокираха.

45′

Една минута добавено време.

44′

Вълчанов стреля в стената. Корнер.

43′

Пряк свободен удар пред полето на Ботев. Панов фаулира Колев.

42′

Атанасов центрира остро към Бадара. Чворович се намеси решително и лови.

40′

Ндонгала центрира към Виана. Атанасов успя да изпревари нападателя пред малкото поле.

37′

Бадара стреля с глава след центриране на Стоянов. Фаул на нападателя на Етър.

35′

Йордан Апостолов получи картон за груб фаул срещу Ндонгала.

32′

Неделев финтира отдясно и стреля в аут до близката греда. Не си личи, че Ботев играе с 10 човека.

31′

Неделев центрира от фаул. Топката беше пренасочена с глава успоредно, но защитата се справи.

30′

Цветомир Иванов надбяга защитата отляво и потърси близкия ъгъл. Топката излезе в аут.

29′

Ивайлов се подхлъзна и топката след рикошет беше лесно уловена от Чворович.

28′

Втори жълт картон за Серкан Ююсеин след нарушение срещу Ивайлов.

27′

ГОООЛ! Страхотен гол на Дуде Ндонгала. Той стреля технично извън наказателното поле отляво на атаката на Ботев. Топката се фалцира и влезе под далечната греда на вратата на Иванов.

24′

Хубв удар на Неделев от далече. Топката прелетя покрай десния стълб на Иванов.

22′

Ндонгала стреля по земя. Топката прелетя покрай дясната греда на Иванов.

21′

Чворович хвана трудна топка след пробив на Стоянов отдясно. Имаше фаул срещу вратаря.

18′

Стоянов центрира лошо от фаул. Защитата на Ботев се справи.

17′

Гплмайсторът Серкан Юсеин получи картон за груба игра.

15′

Темпото на игра спадна след вихрените първи минути. Домакините разиграват дълго топката.

10′

Неделев завъртя топката, но тя се отби от главата на играч от стената.

9′

Иван Скерлев извърши нарушение пред наказателното поле.

7′

ГООООЛ! Неделев центрира от фаул отляво. Топката беше избита пред наказателното поле. Серкан Юсеин намери хубаво от воле и тя връхлетя в левия ъгъл на вратата на Хритсо Иванов.

4′

Хубав удар от воле на Иван Апостолов. Чворович с вещина спаси в корнер.

1′

25.Крум Стоянов 23.Цветомир Тодоров

Ботев посреща Етър в последния си мач от есенната част на първенството в Първа лига. Пловдивчани са на шесто място с 29 точки и победа почти ще ги бетонира в челната група. Те са в серия от пет ремита и сега е моментът да сложат края ѝ.

Етър, въпреки добрите си игри е на 12-то място с 18 точки и ще играе във втората осмица през пролетта. С оглед на системата на първенството, в която всеки мач се брои,  точките за "болярите" са жизнено важни.

Николай Киров доказа своите качества и днешният мач е под №50 начело на "канарите". Той има 50 победи, 12 равенства и 17 загуби. Костадин Ангелов начело на Витоша (Бистрица) е единственият оцелял наставник от преди назначението на Киров на 24-ти август 2016-а.

Етър има 1 победа и 4 равенства като гост. Последното е от 23-ти септември срещу Черно море.

Победата на Ботев изглежда почти сигурна, но "болярите" все пак имат своята дума.