Турнир: efbet Лига Стадион: Берое Зрители:

Цонев влиза за Левски, излиза Адениджи

85′

Андонов излиза, влиза младия Илиев

75′

Том центрира от пряк свободен удар, заложен диагонално на 24 метра от целта, но Боян Йоргачевич улови без проблеми.

72′

Орачев излиза, влиза Ташев

68′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Иво Иванов вкарва с глава, за ужас на бившия си Левски. Капитанът засече след центриране от корнер на Том и благодарение на грешка на отбраната, прави пълен обрат

64′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Лукин изпусна Елиаш, който засече с глава центриране на Иво Иванов и вкара топката в мрежата на Йоргачевич. Нападателят целуна земята на стадиона след като отбеляза попадението. Това е последният мач на Елиаш с екипа на тима

59′

Елиаш засече с глава, Йоргачевич не се намеси, а топката мина встрани от вратата

57′

Венцислав Христов заменя Джъстин Менголо.

52′

Жълт картон за Джъстин Менголо за нарушение.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Смяна за Берое

46′

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

41′

Жълт картон за Ахмед

40′

Спокойна игра в последните минути

34′

Том центрира от ъглов удар, но отбраната на "сините" изчиства, при което останаха съмнения, че Лукин е играл с ръка

29′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Георги Костадинов засича с глава центрирана от корнер топка и я вкарва в мрежата на Берое за 0:1. Бившият играч на старозагорци показва уважение към домакините и не се радва след попадението

24′

Мики Орачев центрира в наказателното поле на Берое, но Илко Пиргов лови

16′

Първа опасност, създадена от Левски! Нар се освободи от двама играчи на Берое и стреля, но Пиргов се намеси решително

9′

Иво Иванов проби по левия фланг и намери отлично откъсващия се от отбраната на гостите Исмаил Иса, но той бе блокиран от двама защитници на Левски и последвалият му удар бе париран в ъглов удар.

6′

Том получи извеждащо подаване по въздух, но топката е прекалено бърза и попада директно в ръцете на Боян Йоргачевич.

1′

14. Георги Божилов 11. Джъстин Менголо
21. Елиаш да Силва 14. Веселин Минев (к)
99. Станислав Иванов

Берое посреща Левски в последния 36-и кръг на “А” група. Срещата, която започва в 17:00 часа, е без особено значение и за двата отбора. Двубоят под Аязмото противопоставя бронзовия срещу сребърния медалист на „А” група.

След края на срещата, съставът на домакините ще получи медалите си. Старозагорци са в еуфория след като успяха да победят шампиона Лудогорец насред Разград в миналия кръг. Именно успехът с 2:0 подпечата третото място в крайното класиране за Берое.

В лагера на Левски изобщо не е толкова безоблачно. В миналия кръг, „сините” загубиха драматично от Славия. Новият старши треньор Люпко Петрович иска да докаже, че изборът му за наставник на тима е верен и ръководството правилно го е предпочело пред Стойчо Стоев. За днешната среща сръбският специалист залага на седем чужденци в стартовия си състав.

Сред четиримата българи липсва нападателят Венци Христов. Бившият играч на Берое е оставен резерва като вероятно това ще бъде и последния му мач с Левски. До момента няма информация, Христов да е получавал предложение за нов договор, а настоящият му изтича след четири дни. След 31 май, нападателят става свободен агент.