Черно море победи като домакин Пирин (Благоевград) в мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Срещата във Варна завърши при резултат 1:0.

Евгений Сердюк реализира красив гол за домакините в 3-ата минута. Отлично изпълнение на централния нападател, който открадна топка по крилото, надигра двама защитници на гостите и вкара с мощен шут.

"Моряците" контролираха темпото на мача през по-голямата част от спора и макар да се прибраха в отбрана в заключителните минути, не се подадоха на паника и задържаха преднината си.

Черно море, с наставник Илиан Илиев, е допуснал само 1 гол от старта на шампионата. "Моряците" са много добре организирани във фаза защита. Тимът вече е с 4 победи от 5 мача. "Орлетата" пък са със само два пункта.

Черно море - Пирин, 1:0 (Развой по минути)