Монтана победи с 2:1 Витоша Бистрица в последната контрола преди началото на новия сезон. Преди началото на мача стана официалното представяне на домакините пред феновете. Кметът Златко Живков поздрави играчи, треньори и фенове и им пожела положителни емоции, информира chervenkarton.com.

Домакините откриха резултата в 27-мата мин когато Борислав Балджийски намери в ляво от себе си Християн Попов, той центрира точно в наказателното поле и Атанас Илиев вкара с глава. В 39-тата мин силен шут от пряк свободен удар на Балджийски бе спасен с вещина от вратаря Минев. Секунди преди почивката Атанас Илиев бе изведен сам срещу вратаря, но реши да подава вместо да бие и топката му бе отнета.

Отново Илиев в 49-тата мин нацели напречната греда, а малко след това същото стори и Ангел Стоянов от гостите. 2:0 стана в 56-тата мин, Янков Ангелов намери с далечен пас Здравко Лазаров - Електричката, който през второто полувреме изведе Монтана с капитанската лента, пусна в пеналта на Атанас Илиев и той с удар покрай вратаря Радев изпрати топката за втори път в мрежата. В 67-мата мин вратарят на Монтана Ивайло Василев подцени една топка и Ангел Стоянов му вкара директно от корнер.