Монтана победи ФК ЦСКА 1948 в първа среща от програмата на 18-ия кръг в efbet Лига.

Мачът на "Огоста" приключи с минимален успех за домакините с 1:0. Автор на победното попадение за състава си бе Тасев, разписал се от дузпа през първото полувреме.

Домакините стартираха пролетния полусезон със загуба от Левски на "Герена", докато "червените" надвиха с 2:1 Царско село у дома.

Монтана е на 9-о място във временното класиране. ФК ЦСКА 1948 е шести.

Снимка 519509

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Монтана - ФК ЦСКА 1948  1:0, гол на Тасев от дузпа, домакините останаха с човек по-малко

Монтана - ФК ЦСКА 1948 1:0, гол на Тасев от дузпа, домакините останаха с човек по-малко

Двата тима откриват 18-ия кръг в efbet Лига

Първото полувреме не започна добре за нито един от двата тима. Играта се водеше предимно в централната част на терена, като извършваните често нарушения забавяха допълнително темпото и не позволяваха да бъдат развити смислени атаки на скорост.

Васил Шопов и Галин Иванов бяха най-сериозните опасности за отбраната на домакините.

Снимка 519510

Столичани обаче заложиха на далечните, балонии центрирания и продължиха с тази своя тактика до края на първата част. Ефект от подхода им абсолютно нямаше, като само веднъж се стигна до развитие при подобна акция за ФК ЦСКА 1948 и тя завърши без успех.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато Тасев вкара дузпа. Именно футболистът на Монтана бе фаулиран, за да се стигне до 11-метровия наказателен удар. Повторенията не бяха много убедителни, като така и не стана ясно в рамките на пеналта ли е бил Тасев или извън пределите му.

В самия край на полувремето пък се получи продължително разбъркване в наказателното поле на Монтана, при което Марин стреля, получи се рикошет, а топката влезе в мрежата.

Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си, маркирайки засада. Така попадението на монтанчани не беше признато.

Красимир Балъков опита всичко възможно, за да стигне тимът му до изравнителния гол, но той така и не стана факт.

В игра поетапно се появиха още няколко от атакуващите футболисти в състава от столицата, но те срещаха сериозен отпор от бранителите на Монтана.

Снимка 519508

Атанасов пък, от своя страна, стегна още по-здраво редиците на тима си, вкарвайки в игра защитници, за сметка на чисти нападатели.

От терена излезе и Тони Тасев, който беше заменен от състезател с дефанзивни функции.

Снимка 519506

Сергей Георгиев пък получи втори жълт картон, което накара треньорът на монтанчани съвсем да затвори отбора си, в очакване на последния съдийски сигнал.

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше нови, важни 3 точки към актива на Монтана.