Отборът на Левски бе надигран насред "Герена". Макар и в контролен двубой, "сините" отстъпиха при домакинството си на втородивизионния Монтана с 2:3. Спарингът предложи доста интересни моменти, като малкото зрители по трибуните станаха свидетели на два пълни обрата.

Гостите откриха резултата в самото начало, когато Сергей Георгиев влезе на скорост в полето на съперника и с диагонален шут не остави шанс на Николай Кръстев. Левски намери сили да обърне мача още до паузата, когато за тима се разписаха Атанас Кабов и Паулиньо.

Снимка 390045

Изненадващо обаче "сините" дръпнаха осезаемо ръчната спирачка на своето представяне след паузата, като две грешки в тяхната отбрана спомогнаха за крайния успех на монтанчани. Той бе подпечатан с головете на Атанас Илиев и Борислав Дамянов.

В следващия си мач селекцията на Славиша Стоянович играе у дома с Ботев (Враца). Във Втора лига пък Монтана ще мери сили с Несебър.

За отбелязване е, че на днешната среща присъстваше вратарят Николай Михайлов, за който все по-усилено се говори, че отново ще облече екипа на родния си тим.

Николай Михайлов изгледа контролата между Левски и Монтана

Ники Михайлов се появи на "Герена", трансферът му в Левски е въпрос на време

Бившият национал изгледа контролата между родния му клуб и Монтана

Проверката на "Герена" започна доста интересно, като двата тима си размениха по едно интересно положение в рамките на 60 секунди. Първото бе за домакините от Левски, които макар и с малко късмет, можеха да стигнат до гол, след като вратарят на съперника Орлинов не прецени една висока топка, изпусна я и тя се отби в гредата. В ответната атака пък Монтана можеше да поведе, но Николай Кръстев парира удар отблизо на Димитър Георгиев.

Снимка 390035

Пропускът не се оказа фатален за селекцията на Ферарио Спасов, която още при следващото си положение вече наказа столичния гранд. Сергей Георгиев влезе на скорост в полето на Левски и с красив диагонален изстрел не остави никакъв шанс на Кръстев.

Постепенно устремът на левскарите се увеличаваше. В 19-ата минута Ривалдиньо сътвори отлично двойно подаване с Буш и стреля от удобна позиция. Стореното миг по-късно от бразилеца обаче бе истинско разочарование.

Снимка 390041

Натискът, който селекцията на Славиша Стоянович упражняваше, даде ефект и Левски изравни в 26-ата минута. Луи Нганиони пусна перфектен пас по въздух за Кабов, който изпревари закъснелия да го пресече Орлинов и елегантно реализира за домакините.

Левски - Монтана 2:3 (Развой на срещата по минути)

Контролата се игра на "Герена"

Макар и в приятелски мач, бразилецът Паулиньо сложи край на головата си суша в Левски. Футболистът с №7 се оказа на точното място, след като Буш получи топката до дясната греда и съумя да направи отлична асистенция, матирайки отбраната на Монтана с остър диагонален пас.

Снимка 390043

Втората част стартира така, както и първата - с попадение за Монтана. Левскарите допуснаха кошмарна грешка при изнасянето на топката, като най-голям виновник се оказа резервата Антони Белмонт. Французинът подари топката на Атанас Илиев, който сам срещу вратаря не сбърка за 2:2!

И макар, че домакините пуснаха в игра част от своите звезди, сред които Обертан, Тиам, Цветкович и Мариани, още едно попадение влетя в мрежата на Ники Кръстев. В 74-ата минута селекцията на Монтана се възползва от поредна пробойна в "синята" отбрана. Борислав Дамянов бе изведен очи в очи срещу младия вратар и за трети път го накара да извади топката от собствената си мрежа.

Снимка 390036

До края левскарите се втурнаха в търсене на попадение, но реална опасност пред вратата на гостите така и не се осъществи. Всичко това подпечата изненадващото поражение за "сините" в този контролен мач.