Монтана победи Етър в битката на дъното. Тимът на Атанас Атанасов се наложи с 1:0 у дома и така се отлепи от последното място на класирането.

Домакините записаха първа победа от 10 мача насам. От своя страна гостите не играха убедително и нямаха нито един точен удар към вратата.

След този мач, двата отбора размениха местата си, като сега Монтана е предпоследен с 24 точки, а Етър последен с 2 пункта по-малко.

Битката на дъното все още е с доста неизвестни, с оглед на предложението отборите да бъдат увеличени от 14 на 16 отбора. Крайното решение за точната бройка на тимовете в елита през новия сезон, трябва да бъде взето  на 25 май. Дотогава отборите ще са в мистерия дали ще има изпадащи и баражи за влизане и оставане.

Монтана - Етър, на живо

Последният домакинства на предпоследния

Срещата започна с натиск на домакините. В 15-ата минута, Кики центрира, Стефан Каменов не успя да се възползва от открилата се ситуация, заради лошо първо докосване. Малко преди края на полувремето, отново Кики бе близо до попадение. Левият бек получи хубаво подаване и засече с глава, но топката мина над вратата.

През втората част играта бе равностойна.

В 63-ата минута домакините успяха да поведат след корнер, при който Айтов продължи топката и Росен Кръстев засече с глава за 1:0.

Седем минути преди края на редовното време Преслав Боруков се размина с попадение след като от изгодна позиция стреля в аут.