В среща пряко касаеща класирането за второ място в група "А" на турнира "Албена Къп", Монтана изненадващо победи елитния Спартак (Варна) с 0:2.

Противно на очакванията, Монтана от първата минута на срещата заигра изключително силно и по нищо не си личеше на терена, кой отбор е от елита и кой от втория ешалон.

"Соколите" действаха бавно и мудно като много често губеха топката и даваха инициативата на противника си. Монтана от своя страна бе близо до отбелязването чрез Венци Иванов и Мирослав Петров.

Закономерно в 41-ата минута монтанци поведоха, след като Мирослав Петров бе намерен от Алдев в наказателното поле и с плътен удар отбеляза първото попадение за тима си.

Активът на Спартак през първото полувреме бе удар на Иванович в гредата.

Очакванията, че през второто полувреме "соколите" ще се събудят не се оправдаха. Футболистите на Монтана бяха пълни господари на случващото се на терена.

Почти всяка атака на Монтана представляваше голова опасност пред вратата на резервата Цанков.

В 55-ата минута Георги Владимиров с чудесен прехвърлящ удар удвои резултата.

Дебют за Спартак направи дошлият на проби от Азербайджан Боян Илич, който не остави добри впечатлени с изявите си.

До края на срещата Спартак (Варна) се отърва от разгром, след като Владимиров на два пъти и Харлов пропуснаха 100%-ови положения за гол.

С тази си победа съставът на Монтана завоюва второто място в групата и ще играе в петък финал за трето и четвърто място.

На обратния полюс е Спартак, който записа трета поредна загуба и досега не е отбелязал и гол в турнира.