Турнир: efbet Лига Стадион: "Огоста", гр. Монтана Зрители:

87′

Изстрел на Галин Иванов от средна дистанция.

Топката се отбива в тялото на футболист на съперниковия отбор.

85′

Липсва скоростта и желанието от страна и на двата тима в последните минути на мача.

Отново игра в центъра на терена, изпъстрена с много нарушения.

Снимка 519509

81′

Жълт картон за Терзиев.

77′

Орачев сменя Ангелов.

75′

Бастунов сменя Лясков.

70′

Сенхаджи сменя Атанасов.

65′

Василев сменя Савов.

61′

Втори жълт картон за Георгиев.

Монтана остава на терена с човек по-малко.

60′

Гостите владеят все по-често топката.

Организират атаките си много по-постепенно, в сравнение с това, което правеха през откриващите 45 минути.

55′

Ново центриране на Шопов в наказателното поле.

Този път от статично положение.

Топката е избита напред от бранителите на Монтана.

53′

Жълт картон за Георгиев.

46′

Митков сменя Александров.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме не започна добре за нито един от двата тима. Играта се водеше предимно в централната част на терена, като извършваните често нарушения забавяха допълнително темпото и не позволяваха да бъдат развити смислени атаки на скорост.

Васил Шопов и Галин Иванов бяха най-сериозните опасности за отбраната на домакините.

Столичани обаче заложиха на далечните, балонии центрирания и продължиха с тази своя тактика до края на първата част. Ефект от подхода им абсолютно нямаше, като само веднъж се стигна до развитие при подобна акция за ФК ЦСКА 1948 и тя завърши без успех.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато Тасев вкара дузпа. Именно футболистът на Монтана бе фаулиран, за да се стигне до 11-метровия наказателен удар. Повторенията не бяха много убедителни, като така и не стана ясно в рамките на пеналта ли е бил Тасев или извън пределите му.

В самия край на полувремето пък се получи продължително разбъркване в наказателното поле на Монтана, при което Марин стреля, получи се рикошет, а топката влезе в мрежата.

Страничният съдия обаче бе вдигнал флага си, маркирайки засада. Така попадението на монтанчани не беше признато.

45+1′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Почивка.

44′

Отменен гол за гостите.

Разбъркване в полето на домакините, Марин стреля, получи се рикошет, след който страничният съдия вдигна високо флага си.

Засада на Александров.

43′

Жълт картон за Минков.

35′

Центриране на Шопов.

Макенджиев излиза, в опит да избие топката.

Не успява да го направи и претендира за извършено нарушение срещу него.

Такова не е отсъдено от съдията.

33′

Повторенията на ситуацията при отсъждането на нарушението, което се оказва от ключово значение за момента, не са убедителни.

Остават известни съмнения дали Тасев е бил повален в рамките на наказателното поле или извън пределите му.

32′

Тасев е сред най-често фаулираните футболисти на терена.

Не е изненадващо, че точно след фаул срещу него се стигна и до отсъждането на дузпата.

31′

С центрирания.

Така продължават да играят гостите, въпреки че до този момент няма никакъв ефект от подхода им.

28′

Жълт картон за Лясков...

Не, съдията му го спестява.

Въпреки, че извърши груб фаул, получава единствено вербална забележка.

22′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Тасев бележи от бялата точка!

Монтана излиза напред в резултата!

20′

ДУЗПА!

Тасев ще изпълнява!

Именно той беше фаулиран в конкретната ситуация.

15′

Скоростна атака на Монтана!

Удар на Кики!

Даниел Наумов избива кълбото, след което то се отбива и в напречната греда.

Малшанс за Монтана!

14′

Без голови опасности пред двете врати.

Неточните пасове допринасят за липсата на по-съществени положения в мача.

12′

Игра основно в средата на терена.

Поредица от нарушения, които накъсаха сериозно играта.

10′

Статично положение в полза на столичани.

Шопов центрира.

Топката е избита.

7′

Засада на Савов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

19 Росен Кръстев 21 Венцислав Василев

Монтана и ФК ЦСКА 1948 откриват 18-ия кръг в efbet Лига. Срещата е днес от 17:30 часа на "Огоста".

Домакините стартираха пролетния полусезон със загуба от Левски на "Герена", докато "червените" надвиха с 2:1 Царско село у дома.

Монтана е на 11-о място във временното класиране на едва 3 точки от последния Етър. ФК ЦСКА 1948 е шести.

Кметът на Монтана обяви преминаването на Бари в Левски

"Чухме се с Наско Сираков и той ме увери, че трансфер ще има"

Тимът от Северозападна България ще се опита да постигне първа победа и да се отдалечи от опасната зона. Монтана продаде на Левски най-добрия си футболист Билал Бари.

Мароканецът най-вероятно днес ще бъде заместен от Росен Кръстев. По фланговете ще атакуват Тони Тасев и Николай Минков.

Групата на Монтана за домакинството на ФК ЦСКА 1948

Давид Кики се завръща след изтърпяно наказание

В състава на ЦСКА 1948 ще има промени в защитата, където Симеон Петров и Лазар Марин ще отстъпят местата си на Димитър Пиргов и Венцислав Василев.

Ивайло Чочев, който си счупи ръката, ще може да играе със специална лонгета. На върна на атаката отново ще е Галин Иванов, а привлеченият от Лудогорец Димитър Митков ще остане резерва.

Монтана все още няма победа над днешния си съперник в петте мача помежду им.