Никола Колев се появява на мястото на Чаввдар Ивайлов.

Отново Минков центрира в пеналтерията, където Тони Тасев се размина на сантиметри от топката.

Минков центрира опасно в наказателното поле, където Мартин Николов изпревари Давид Кики и предотврати опасността.

76′

Адам Буджама влиза на мястото на Янко Ангелов.

74′

Давид Кики изчисти от голлинията след остро изпълнение на Христо Златински от корнер.

69′

Радослав Терзиев заменя Росен Кръстев.

62′

Играта е спряна, след като Владимир Айтов и Мартин Николов си удариха главите в опит да посрещнат първа топка.

60′

Смяна. Петър Атанасов излиза, Юлиан Ненов влиза.

57′

Тасев стреля от далечно разстояние. Красимир Костов обаче реагира добре и изби в ъглов удар.

53′

Тони Тасев получи топката в пеналтерията и шутира в близкия ъгъл, но неточно.

47′

Шут на Минков от около два метра от линията на наказателното поле. Топката профуча покрай лявата греда.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полуверме.

42′

Голмайсторът Христовски също е оцветен в жълто.

38′

ГОЛ! Дориан Христовски! Играчът бе изведен дълбоко в наказателното поле и с диагонален изстрел преодоля Благой Макенджиев - 1:1.

37′

Александър Башлиев получи жълт картон.

34′

ГОЛ! Давид Кики! Футболистът бе изведен зад гърба на защитата и с прехвърлящ удар успя да се разпише! Това е първи гол за Кики с екипа на Монтана.

32′

Костадин Ничев влиза на мястото на Даниел Гаджев. Петър Петров не предприема излишни рискове.

30′

Опасна контраатака за Монтана завърши с диагонален удар на Минков. Топката рикошира коварно в крака на противников защитник, но за късмет на Костов, топката мина покрай дясната греда.

22′

Жълт картон за Даниел Гаджев още при първото му нарушение в срещата.

16′

Силно начало за домакините, които не спират да тормозят защитата на врачани.

12′

Кики опита късмета си с удар от далечна дистанция. Топката обаче мина покрай левия страничен стълб.

8′

Давид Кики подаде към Тони Тасев в наказателното поле, който шутира. Топката обаче мина над вратата.

2′

Още преди да е изтекла минута от мача, Николай Минков се оказа на стрелкова позиция и шутира, но Красимир Костов протегна крак и спаси.

1′

26. Стоян Предев 16. Петър Генчев

Монтана приема Ботев (Враца) в последен мач от плейофната фаза за оставане в efbet Лига. Срещата, започваща от 20:00 часа е изключително важна и за двата тима за оцеляването им в елита.

Гостите се нуждаят от точка, за да си гарантират участие в баража за оставане в групата. Монтаната пък ще търси задължителен успех. В противен случай ще станат вторият сигурен изпадащ, след Етър.

Домакините имат сериозни кадрови проблеми преди двубоя. Аут са Раян Сенхаджи, Стоян Предев и Сергей Георгиев са контузени, а Йордан Йорданов и Стефан Каменов са наказани.

Веселин Великов: Ботев (Враца) няма да изпадне

"Равенството е справеливо"

За Ботев единственият играч, който няма да е на разположение на Веселин Великов е наказаният Н'Диайе.

Стоян Предев може да пропусне решителния бараж срещу Ботев (Враца)

С контузия е след гостуването на Етър

Врачани спечелиха и трите регионални сблъсъка с Монтана през сезона до момента. Освен това Ботев не допуснаха и гол във вратата си в тези мачове.