Марица победи с 4:2 тима на Борислав в Първомай, в среща от последния за есенния дял на първенството 17-ти кръг в Трета лига, Югоизточна група.

Двата тима изиграха коректен мач, който имаше своите футболни достойнства. Не липсваха и красиви ситуации в двубоя.

През първата част "жълто-сините" играха много силно - с идея и комбинативност и с добри индивидуални изпълнения "Марица" стигна до 4 безответни гола до почивката. След нея темпото в състава на маричани падна, те не играха съсредоточено и допуснаха два гола.

В 12-та минута Йордан Пейчинов намери с хубав пас Милен Танчев, който се пребори в наказателното поле и върна назад към Олджай Алиев. Той с добър удар откри резултата в полза на пловдивчани. От подобна позиция Христо Янчев удвои в 20-та минута, завършвайки нова добра атака.

В 24-та минута Олджай Алиев вкара много красив гол. Той получи с гръб към вратата, атрактивно се обърна и стреля и резултатът стана класически. В 39-та минута Милен Танчев прехвърли вратаря на домакините с далечен удар за 0:4.

В 65-та минута отбраната на гостите остави сам Боримир Карамфилов от Борислав в наказателното поле, той получи и отблизо намали на 1:4. Георги Георгиев пропусна да увеличи след много добра атака в 71-та минута. Две минути по-късно вратарят на Борислав спаси вратата си от сигурно попадение, след контра на "жълто-сините" и удар на Мартин Анастасов. В 77-та минута домакините стигнаха до втори гол, след много добро засичане на центриране от корнер.

Така Марица заема 3-то място в класирането. Пловдивският клуб е и с два мача по-малко, като и доста други тимове имат отложени мачове.