Отборите на Светкавица и Калатис Мангалия завършиха наравно 2:2 в среща от Група „Б" на традиционния турнир „Албена къп". Българският тим спокойно може да съжалява за изпуснатата победа, след като до 60-ата минута водеше в резултата с 2:0. В крайна сметка обаче румънците не се дадоха и с два късни гола се добраха до точката.

През първото полувреме двубоят бе сравнително равностоен, като българският тим имаше леко надмощие. До чисти голови положения обаче не се стигна.

Далеч по-интересен бе мачът след почивката. Направените промени в състава на Калиакра явно дадоха резултат и в 51-ата минута резултатът бе открит. Голмайстор за тима от Търговище - Илиев.

100 секунди по-късно „мълниите" стигнаха до второ попадение, дело на резервата Кънев, който се разписа с хубав прехвърлящ удар.

Точно след един час игра футболистите на Калатис успяха да върнат едно от попаденията, след като се разписа Дойкару. От тук до края румънците хвърлиха всички сили в атака и в 84-ата минута статуквото бе възстановено! Точен бе Лупу, който се разписа с диагонален удар, оформяйки крайното 2:2.

СВЕТКАВИЦА - КАЛАТИС 2:2

Светкавица: Тодоров (46' Иван Георгиев), Недялков (80' Пламенов), Стамболийски (46' Румен Стоянов), Станчев (46' Генов), Шоколаров, Руджейро (46' Мартинов), Дамянов, Илиев, Васев (46' Кънев), Мохамед Тайко, Менди (46' Ив. Петров)

Калатис: Подеану, Форея, Постенау, Мирон, Дженехау, Фокау, Баржу, Коженел, Син, Грачиуну

Стадион: „Албена 3"

Главен съдия: Радослав Станев