Любопитни факти от домакинските мачове на Ботев (Враца) срещу Локо (София) за първенство, представени от "Тема спорт":

Равносметката от последните 10 срещи е: 2 победи за Ботев, 6 равенства и 2 успеха за Локо.

Ботев (Враца) с призив към феновете си преди мача с Локо (Сф)

Срещата от 29-ия кръг на efbet Лига между двата отбора е утре от 17:45 часа

Най-често срещаните резултати на двубоите във Враца са 2:1 - 6 пъти (4 за Ботев и 2 за Локо), 1:0 - 4 пъти (2 за врачани и 2 за железничарите), 0:0 и 1:1 - 4 пъти.

През първите полувремена са реализирани 32 гола, а през вторите 45 минути са отбелязани 31 гола.

За Ботев най-много голове - 4, е отбелязал Д. Ефремов. Следват с 3 гола: Евл. Йорданов и С. Ангелов. За Локомотив най-резултатен във Враца е бил легендата на клуба Н. Котков с 5 гола.

Генчев: Срамна загуба, през второто полувреме не можех да си позная отбора

Старши треньорът на "железничарите" беше доста разочарован след загубата от Хебър

Голът на Н. Радев от Локо в 74-ата минута при загубата 1:2 от Ботев на 12 септември 1975 г. е гол №14 000 в историята на А група.

Автор на най-бързия гол на срещите във Враца е стрелец №1 на домакините Г. Каменов в 18-ата секунда при победата с 3:1 през 1973 година.

Нито веднъж не е отсъдена дузпа за Ботев в 25 мача във Враца. За Локомотив са свирени 2 дузпи и те са превърнати в голове от Н. Котков и Cт. Стоев.

Най-резултатните двубои във Враца са победа на Ботев над Локомотив с 4:2 на 7 декември 1974 г. и равенството 3:3 на 22 април 1987 г.

В 29 кръг Ботев и Локо са играли досега във Враца 2 пъти: през 1978 и 1983 г., като и двата мача завършват 0:0. През май двата съперника са играли 2 мача във Враца, като и двата завършват наравно 0:0 и 1:1.