Любопитни факти за срещите между Левски и Ботев (Пд) в София, представени от "Тема спорт":

Равносметката от последните 10 срещи на "Георги Аспарухов" е: 7 победи за сините, 2 равенства и една победа за Ботев.

Само 3 срещи са завършвали 0:0 от 71 мача в столицата.

Левски - Ботев (Пд) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Зайков и Цонев герои за "сините"

В 71 мача са реализирани 230 гола (168 от Левски и 62 от Ботев), средно по 3.23 на мач - една добра резултатност.

През първите полувремена са отбелязани 105 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 125 точни попадения.

Най-много голове за Левски са отбелязали: 9 - Н.Сираков, 7 - Ем.Спасов, 6 - Г. Аспарухов-Гунди, 4 - Г. Соколов-Соколето, Ал. Костов, М. Вълчев, П. Михтарски и Д. Мариани.

За канарчетата най-резултатни са били: 5 гола - Ив. Сотиров-Албанеца и Г. Попов-Тумби, 4- Д. Дерменджиев-Чико, 3 - Й. Кичеков и К. Костадинов.

Mениджъри отнво се опитвали да пробутат англичанин на Левски

"Сините" нямали никакъв интерес към Кайл Спенс

Най-резултатният двубой е победата на Левски с 6:2 на 26 октомври 2007 година.

Най-често получените резултати са: 2:1 - 12 пъти (9 за Левски и 3 за Ботев), 1:0 - 11 пъти (8 за сините и 3 за канарчетата), 2:0 - 8 пъти (8 за Левски), 4:1 и 3:1 - 6 пъти и 3:0 - 5 пъти (за сините).

Двама футболисти на Левски са реализирали хеттрик - Н. Сираков и Г. Христов.

В полза на Левски са отсъдени 18 дузпи, като са реализирани 15, а са пропуснати 3 - от Ив. Тишански и Н. Сираков - две.

В полза на Ботев са отсъдени 6 дузпи, като 4 са вкарани, а са пропуснати 2 от Г. Славков и Кр. Димитров.

Трима футболисти са отбелязвали голове в София и за двата отбора - Г. Аспарухов, Т. Зайцев и Г. Христов.

Автор на най-бързия гол е К. Костадинов в 1-ата минута при победата на Левски с 3:1 на 13 септември 1980 година.

Левски е най-гледаният отбор в efbet Лига

Рейтингът на "сините" го доказва

В последната минута са отбелязани 7 гола - 5 от Левски и 2 от Ботев.

3 автогола са отбелязани в полза на Левски от състезателите на Ботев: К. Босаков, Р. Петров и Пл. Димов.

18 чужденци са вкарали голове за Левски: Д. Драгич, С. Бардон, Р. Тиберканин, Д. Бистрон, Ж. Карлош, Д. Ортега, Д. Тасевски, Зе Соареш, Т. Калво, Г. Родригес, Л. Педро, Р. Прохазка, Б. Адениджи, Паулиньо, Ривалдиньо, Х. Тиам, Д. Мариани и Н. Роберта.

За Ботев са вкарали голове 4-ма чужденци: Арт. Енрике, Ж. Пауло, Еберт и Ем. Току.

В 18 кръг се е играл само един двубой - 1:0 за Левски през 1993 година.

През месец декември двата тима са играли в столицата 2 двубоя, като равносметката е: 2 победи за домакините - с 2:1 през 1993 година и с 3:1 през 2003 година.