Любопитни факти от домакинските мачове на Лудогорец срещу Черно море за първенство, представени от "Тема спорт":

Равносметката от последните 10 срещи на стадион "Хювефарма Арена" е 7 победи за Лудогорец и 3 равенства. Най-често получените резултати са: 1:1-4 пъти и 2:0 - 3 пъти (2 за Лудогорец и 1 за Черно море).

В 14 мача са отбелязани 41 гола (30 от Лудогорец и 11 от Черно море), средно по 2,92 на мач. През първите полувремена са отбелязани 20 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 21 гола.

Илиев: Ще се постараем да не допускаме елементарни грешки срещу Лудогорец

"Не искам да коментирам предварително темата за съдийството"

Първият двубой на стадион "Лудогорец Арена" се игра на 29 март 2012 година и завърши 2:0 за Черно море след голове на X. Паломино и Мир. Манолов. За пръв път Лудогорец победи Черно море като домакин с 2:0 на 3 март 2013 година. Първото равенство 1:1 е регистрирано на 4 декември 2013 година.

Най-много голове за Лудогорец са реализирали: 8 -Кл. Кешерю, 4 - Вандерсон и Як. Швиерчок, 3 - Марселиньо, Д. Бакалов, а 2 - Мисиджан. За Черно море 11-те гола са реализирани от 11 различни състезатели. Автор на единствения хеттрик е Якуб Швиерчок при победата на Лудогорец с 4:1 на 24 май 2019 година.

Ясна е групата на Черно море за мача с Лудогорец

Евгений Сердюк пропуска гостуването на тима в Разград

За Лудогорец са отсъдени 2 дузпи, като и двете са реализирани от Кл. Кешерю. 9 чужденци са реализирали голове за Лудогорец -Марселиньо, К. Моци, Шоко, Ж. Кишада, Вандерсон, Мисиджан, Кл. Кешерю, Хосе Паломино и Якуб Швиерчок.

За Черно море са се разписвали 8 чужденци: Хермес Паломино, Бакари, Стенли Окоро, Курьор, Кузма, Н"Донгала, Жоржиньо и Актау. В 7 кръг двата отбора не са се срещали за първенство. През септември се е играл един двубой през 2018 година, когато домакините бият с 5:1. Това е и най-резултатният мач между съперниците в Разград.

Лудогорец - Черно море 2:0 (Развой на срещата по минути)

Ману и Десподов се разписаха за "орлите"