Юношите на Лудогорец разгромиха с 4:0 тези на Левски на „Георги Аспарухов“ в мач от XXX кръг. Успехът изкачи „орлите“ отново на първо място в класирането с две точки повече от Литекс. Ловчанлии обаче са с мач по-малко, като в сряда приемат Берое, съобщава пресслужбата на разградчани.

На „Георги Аспарухов“ Лудогорец игра много силно и дори можеше да запише още по-голяма победа. При резултат 0:0 „сините“ имаха едно положение, при което топката срещна гредата. В 21-ата минута „орлите“ откриха резултата чрез Георгиев и до края не изпуснаха инициативата. Мачът на практика бе решен шест минути преди почивката, когато Денислав Александров заби за 0:2.

В началото на второто полувреме гредата спаси Левски от трети гол след шут на Томас Цвятков. Той обаче падна в 51-ата минута, когато играещият като централен нападател Александър Василев се разписа за 0:3. Отново той 22 минути по-късно оформи крайното 0:4.

„Момчетата изпълниха перфектно тактическите задачи. Имахме пълен контрол над събитията на терена. Победата ни е заслужена“, коментира треньорът Веселин Бранимиров. В следващия кръг Лудогорец може да направи сериозна крачка към спечелване на титлата и в младежката група до 21 години. На 27 май в 18,00 ч. в Разград момчетата на Бранимиров и Живондов приемат прекия конкурент Литекс.