Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

Лудогорец победи Славия с 3:1 в efbet Лига

Лудогорец удари Славия и си върна преднината на върха в efbet Лига

Пиерос Сотириу се отличи с две попадения

90′

4 минути продължение.

85′

Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Ситуацията бе прегледана със системата ВАР и се оказа, че капитанът на "орлите" е бил в засада.

81′

Пиерос Сотириу направи същото като Делев. Изрита умишлено топката и получи картон. Той е негов 5-ти и той също ще почива срещу Монтана.

78′

При излизането си Спас Делев умишлено изрита топката, с което си изкара жълт картон. Това е 5-ти картон за Делев, който ще пропусне двубоя с Монтана за Купата, но пък ще е на линия за следващите важни двубои.

77′

Спас Делев е заменен от Рик Джонатан.

75′

Йон Бакеро отстъпва мястото си на Борис Димитров.

72′

Жълт картон за Христо Попадийн.

67′
Снимка 565079

66′

ГОЛ! Сотириу! Груба грешка в отбраната на "белите". Мартин Георгиев подари топката на Десподов, който нанесе мощен шут от границата на наказателното поле, Вуцов спаси, но при добавката нямаше проблем за кипъреца, който с глава прати топката в опразнената мрежа.

62′

Клод Гонзалвеш заменя автора на второто попадение - Мануел Шоу.

60′

Радослав Кирилов е неудържим в тези минути. Крилото на "белите" се подигра с Карничник и пусна към Людовик Суарес, той му върна топката и Кирилов нанесе удар, но той бе блокиран от бранител в зелено. Силни минути за "белите".

52′

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Страхотно попадение на Радослав Кирилов! Капитанът на "белите" получи топката по десния фланг и слаломира между четирима бранители на "орлите", той навърза защитниците и с техничен удар простреля Серджио Падт за 2:1!

46′

Тони Тасев влиза на мястото на Кристиан Добрев.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА SESAME.BG СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Една минута добавено време.

41′

Домакините си осигуриха комфортен аванс до 30-та минута и сега се опитват да задържат топката, като изграждат постепенни атаки.

Снимка 565072

34′

Славия изпълни 6 поредни корнера отляво на вратата на Серджио Падт. Иван Минчев изпълни статичните положения, но от тях не произлезе нищо по-опасно пред вратата на Лудогорец.

30′
Снимка 565077

29′

ГОЛ! 2:0 за Лудогорец! Кирил Десподов центрира от корнер, Мануел Шоу излезе на първа греда и отклони топката достатъчно, за да влети в мрежата на Вуцов за втори път!

19′
Снимка 565074

18′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Пиерос Сотириу! Бърнард Текпетей получи топката в средата на терена и изведе кипъреца по страхотен начин. Сотириу елиминира съпротивата на Венцислав Керчев и прати топката в непокрития от Светослав Вуцов ъгъл. 1:0!

12′

Текпетей! Страхотен шут с левия крак на ганаеца, Вуцов нямаше никакъв шанс, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата!

Снимка 565076

6′

Агресивно начало за "белите". Славия се настани в полето на домакините, a в тази минута Ерол Дост изпробва рефлекса на Падт с удар от дистанция. Стражът изби в корнер.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

73 Рик Джонатан 29 Борис Димитров

Лудогорец посреща Славия в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Срещата в Разград е от 17:30 часа.

Шампионите са в преследване на задлжителен успех, който да им върне преднината от 4 точки пред втория ЦСКА, който вчера разгроми Ботев (Враца) с 4:0.

Шимунджа: Очаквам много фенове срещу Славия

Новото попълнение Матиас Тисера може да дебютира

В миналия кръг "белите" загубиха драматично именно от "червените", които осъществиха пълен обрат. Двубоят бе запомнен с инцидента с Георги Петков, който се възстановява след тежкия удар и гълтането на езика си.

В лагера на домакините ще трябва да се справят без контузените Антон Недялков, Сисиньо и Шакил Пинас. Под въпрос пък остава Жордан Икоко. Треньорът на "белите" Златомир Загорчич няма да може да разчита, освен на Георги Петков, както и на Емил Стоев, Емил Виячки и Ертан Томбак.

Защитник на Лудогорец изживява много тежко случващото се в родната му Украйна

Пластун под въпрос

Славия няма победа в Разград в шампионата от 11 опита насам. "Белите" имат едва три равенства и осем загуби в тях. По-рано през сезона обаче столичани надвиха шампионите с 1:0 на своя стадион.