Лудогорец спечели втория си контролен мач в Разград преди рестарта на българския шампионат.

В сряда шампионите загубиха домакинството си на Черно море, а днес, на своя "Хювефарма Арена", разгромиха единайсеторката на Дунав.

"Орлите" спечелиха с 4:0, като на два пъти стреляха и в гредите зад Макенджиев. Точни за победителите бяха Марселиньо, Сисиньо и на два пъти Вандерсон.

На 5 юни, от 21:00 часа, "орлите" гостуват на Левски в мач от първенството, който трябваше да се играе на 14 март. Срещата тогава бе отложена заради въвеждането на извънредно положение в България.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Дунав (Русе) 4:0

В сряда шампионите загубиха домакинството си на Черно море

Първото полувреме премина при подчертаното надмощие на шампионите. Те установиха контрол над събитията на терена и не пропуснаха възможността да стигнат първи до откриване на резултата.

Още в 6-ата минута Марселиньо подаде добре за Вандерсон, който стреля технично. За негово съжаление диагоналният му удар срещна лявата греда зад Макенджиев.

Само 4 минути по-късно Марселиньо застана зад топката при поредното статично положение за "орлите". Националът стреля много прецизно, като въпреки намесата на Макенджиев, кълбото попадна в мрежата за 1:0.

Снимка 470716

Натискът на домакините продължи, докато гостите имаха само две контраатаки, с които не застрашиха сериозно Владо Стоянов.

В 24-ата минута пас към Кешеру бе превърнат от нападателя в забележителен акробатичен изстрел към целта, но Макенджиев се отчете с добра намеса. Страничният арбитър пък бе вдигнал флага си, маркирайки засада на румънския голаджия.

Четири минути по-късно топката отново бе в мрежата на русенци, но за пореден път футболист на Лудогорец, този път Марселиньо, се намираше в положение на засада. Голът не беше зачетен, а повторенията оставиха известни съмнения, относно правотата на взетото решение.

В 32-ата минута Чибота центрира перфектно за Вандерсон, който единствено трябваше да засече подаването точно, за да покачи на 2:0, разписвайки се от близка дистанция.

Снимка 470714

В самия край на първата част отново Вандерсон бе точен, покачвайки на 3:0, след като негов удар от границата на наказателното поле рикошира в двама бранители и направи намесата на Макенджиев невъзможна.

В 55-ата минута Исаевски се опита да избие топката в наказателното поле на Дунав, но вместо това я прати на пътя на нахлуващия на скорост Сисиньо, който я продължи към вратата, покачвайки на 4:0.

Снимка 470712

Четвърт час преди края бомбен изстрел на влезлия като резерва Шверчок нацели напречната греда, но нападателят не успя да стигне до шанс за добавка.

Бяха заменени почти всички футболисти на домакините, като Павел Върба изпробва различни игрови постройки на терена.

Така шампионите се поздравиха с победа за самочувствие, преди важната битка с Левски от шампионата на страната.