Българският шампионат по футбол е спрян заради извънредното положение в страната и превенцията от коронавирус. Все още не е ясно ще има ли плейофи или не. Футболът липсва на всички нас.

ТОПСПОРТ ще ви припомни какво се случи в Първа лига до момента - кръг по кръг.

Дванадесетият такъв предложи изключително драматични сблъсъци, в почти всеки по-популярен футболен център в страната.

Със сигурност дербито на кръга бе сблъсъкът между Лудогорец и Левски в Разград. Шампионите спечелиха с 2:0, с попадения на Мавис Чибота и Клаудиу Кешеру.

Снимка 446385

Първият бе точен след едва 16 минути игра, а голмайсторът на "орлите" вкара 10 минути преди края, подпечатвайки успеха на "зелените".

ЦСКА не срещна сериозна съпротива от гостуващия на "Армията" Витоша, като се наложи с впечатляващото 4:0.

С по едно попадение за тима се отличиха Уот, Албентоса, Малинов и Евандро. Първите три гола бяха отбелязани още преди почивката, като интрига през второто полувреме на мача на практика нямаше.

Снимка 437896

Разгром номер едно за този кръг обаче се случи във Велико Търново. Там, пред 820 екзалтирани фенове домакините бяха пометени от гостуващия Локомотив (Пловдив).

"Смърфовете" се наложиха с разгромното 5:0, с попадение на Ожболт още в 4-ата минута, както и по две, реализирани съответно от Митко Илиев и Стивън Езе.

Това бе една от срещите за "черно-белите", които със сигурност можехме да поставим сред най-силните в актива на снажния бивш бранител на отбора.