Лудогорец победи Спартак (Варна) при подновяването на първенството. Шампионите се наложиха като гост във Варна с 2:1 след доста битка.

Успехът за разрадчани не дойде толкова лесно, а футболистите на дебютиращия официално начело на тима Димитър Димитров, показаха доста характер и добра игра.

Шампионите поведоха с две попадения на Десподов и Игор Тиаго, а Да Силва намали през втората част. "Соколите" на три пъти бяха много близо до попадение, като в първата ситуацията топката бе избита от голлинията.

Снимка 606173

Източник: startphoto.bg

Шампионите се нуждаеха от 9 минути, за да поведат във Варна. Тиаго отигра в наказателното поле и прати топката към вратата, където Десподов от малък ъгъл успя да насочи за 0:1.

Спартак (Варна) - Лудогорец, (Развой на срещата по минути)

Битка във Варна

Малко по-късно, домакините създадоха опасност. Родни Антуи намери свободния Румен Руменов, който шутира към вратата, а Падт увисна, но Оливие Вердон изчисти топката от голлинията. Малко по-късно, Ивей Ромееш преодоля Антон Недялков и стреля в горния десен ъгъл на вратата, но този път Падт беше на мястото си и се отличи с отлично спасяване.

В 20-ата минута обаче шампионите показаха класа след като опонентът ги застраши на два пъти. Игор Тиаго получи подаване отдясно от Текпетей и с лекота с едно докосване разстреля мрежата на "соколите" за 0:2. До края на полувремето не се стигна до чисти положения. През втората част варненци показаха, че нямат намерение да се отказват. В 49-ата минута Лерой Микелс получи топката отляво и стреля в далечния ъгъл, топката обаче рикошира в дясната греда.

Снимка 606170

В 58-ата минута домакините успяха да материализират показания характер и с попадение. Ивей Ромееш видя по най-добрия начин Луан да Силва, а отбраната на Лудогорец увисна, за да може Да Силва с десния крак да прати топката в далечния ъгъл за 1:2.

Снимка 606171

До края на мача и двата отбора търсиха попадение, но то така и не падна.

След този двубой Лудогорец зае върха в класирането (46 точки), но вторият ЦСКА (44 точки) е с мач по-малко. Спартак (Варна) пък е на последното място с 8 точки.