Лудогорец е новият-стар шампион на България, след като победи Славия с 4:1 в двубой от първия кръг от плейофната фаза на efbet Лига, игран на "Хювефарма Арена".

Разградчани дръпнаха здраво в резултата още в началото на срещата, след като Гьоко Зайков (14') си отбеляза автогол, а Бернард Текпетей (16') и Матиас Тисера (23') вкараха две бързи попадения. През втората част Текпетей (54') отново се разписа, а испанският нападател на "белите" Йон Бакеро (78') оформи крайния резултат.

Лудогорец - Славия: 4:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Лудогорец спечели 11-а поредна титла. Разградчани са недостижими на върха и математически няма какво да се случи, за да сдадат първото място. Факт е и, че "зелените" остават единственият клуб в Европа, който през последните единайсет първенства има единайсет титли.

Снимка 570933

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

Двубоят започна в спокойно темпо, като домакините владееха повече топката и търпеливо чакаха грешка в отраната на столичани.

В 14-ата минута Гьоко Зайков прати топката в собствената си врата. След центриране от ъглов удар, в опита си да играе с топката, бранителят я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Светослав Вуцов. Това е втори пореден автогол за Зайков. Той стори това и в полуфиналната среща за Купата на България срещу ЦСКА.

Снимка 570932

Само две минути по-късно домакините удвоиха, благодарение на Бернард Текпетей. Жан Карничник напредна отляво и пусна подаване в наказателното поле. Там Текпетей овладя и със силен шут от близко разстояние опъна мрежата на Светослав Вуцов.

Снимка 570931

В 23-ата минута разградчани дръпнаха още повече, след като Матиас Тисера също се разписа. Текпетей пусна остър пас по земя отдясно. Тисера стигна до подаването, преодоля Емил Виячки и с мощен изстрел направи резултата класически.

Снимка 570927

В 34-ата минута Мощна атака на разградчани завърши с мощен шут на Рик Джонатан. Емил Виячки се хвърли геройски и блокира удара.

В 42-рата минута Бернард Текпетей напренда отляво и опита късмета си с удар по диагонала. Топката обаче мина твърде далеч от целта. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 570926

Второто полувреме започна спокойно, но в 54-ата минута защитата на "белите" се бе оголила и Лудогорец се възползва от това. Рик Джонтан напредна добре и подаде към Текпетей. Той се справи с Кемело Нгуена и от малък ъгъл вкара топката във вратата.

След изминаването на час игра двата отбора драстично свалиха темпото, имайки предвид резултата и атаките към двете врати бяха малко.

Снимка 570925

Въпреки това в 78-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение, благодарение на Йон Бакеро. Мартин Петков бе отляво и изведе испанеца сам срещу вратаря. Бакеро навлезе в наказателното поле и с удар в десния ъгъл прати топката във вратата.