Лудогорец записа лесна домакинска победа над Славия с 3:1 в среща от 21-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините станаха дело на Пиерос Сотириу (18', 66') и Мануел Шоу (29'). Голът за "белите" бе дело на Радослав Кирилов, който се разписа със страхотен гол в 52-ра минута.

С успеха "орлите" си върнаха преднината от 4 точки на върха в класирането, след като с вчерашния си успех ЦСКА успя да намали изоставането си до само една.

Снимка 565075

"Белите" започнаха доста агресивно двубоя и дори първи успяха да застрашат противниковата врата. Това се случи в 6-та минута, когато Ерол Дост стреля от дистанция, но Серджио Падт внимаваше и успя да опази мрежата си.

Лудогорец - Славия, 3:1 (Развой на срещата по минути)

Разградчани ще пробват да си върнат преднината от 4 точки

Лудогорец вдигна оборотите и в 18-та минута успя да открие резултата. Бърнард Текпетей получи топката в средата на терена и изведе Пиерос Сотириу по страхотен начин. Кипърецът намери пролука в отбраната на "белите", измъкна се, елиминира съпротивата на Венцислав Керчев и прати топката в непокрития от Светослав Вуцов ъгъл.

Снимка 565078

Десет минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Кирил Десподов центрира от корнер, Мануел Шоу излезе на първа греда и отклони топката достатъчно, за да влети в мрежата на Вуцов за втори път.

Втората част започна отлично за Славия и само 7 минути след подновяването на играта "белите" намалиха изоставането си. Страхотно попадение на Радослав Кирилов! Капитанът на "белите" получи топката по десния фланг и слаломира между четирима бранители на "орлите", той навърза защитниците и с техничен удар простреля Серджио Падт за 2:1.

Снимка 565073

Лудогорец все пак подпечата успеха си в 66-а минута. "Белите" допуснаха груба грешка в защита, при която Мартин Георгиев подари топката на Десподов, който нанесе мощен шут от границата на наказателното поле, Вуцов спаси, но при добавката нямаше проблем за Пиерос Сотириу, който с глава прати топката в опразнената мрежа.