Лудогорец започна по убедителен начин новия сезон. Шампионите победиха като гост Септември с 3:0 на националния стадион "Васил Левски".

Играчите на Анте Шимунджа не изпитаха никакви затруднения срещу новака в елита и с попадения на Сантата, Каули и Сотириу, се поздравиха с първия си успех за първенство за сезон 2022/2023.

Снимка 580421

Домакините опитаха да се противопоставят на сериозния си съперник, но след ранен гол и директен червен картон, мисията им изглеждаше обречена.

Старши треньорът на Септември Славко Матич имаше доста проблеми в състава и заложи на доста млади момчета, без особен опит.

Септември - Лудогорец, (Развой на срещата по минути)

Мачът е тази вечер на стадион "Васил Левски" от 21:00 часа

От своя страна Анте Шимунджа за пореден път се възползва от лукса на дългата си резервна скамейка и избра да започне без Сотириу и Десподов, които се появиха през второто полувреме.

Първото попадение в мача падна в 11-ата минута, когато Тиссера пусна отлична топка към Сантана, който сам срещу вратаря го прехвърли и откри. Домакините имаха сериозни претенции за засада при паса, но ВАР отсъди, че няма такава.

Снимка 580418

В 22-ата минута, Кристиян Пешов фаулира последен в защитата откъсващия се Рик Джонатан и бе изгонен с директен червен картон. 4 минути по-късно Тиссера изскочи сам срещу вратаря и стреля, но топката попадна в напречната греда. През второто полувреме шампионите продължиха да доминират.

В 55-ата минута, Сантана пусна извеждащо подаване към Каули вляво, техничарят навлезе в наказателното поле, излъга бранителите на домакините и удвои.

Снимка 580415

Последваха доста промени в двата състава, а в 79-ата минута всичко беше решено окончателно след като Гонсалвеш се възползва от грешка при изнасянето на Септември и подаде на Сотириу, който показа отново класата си, овладявайки пас, нагласяйки си добре за стрелба и с топовен изстрел направи резултата 3:0.

В добавеното време, Кабаков отсъди дузпа заради игра с ръка на Арсов, но след като самият изгледа ситуацията, отмени решението си.

Във вторник Лудогорец гостува на Сутиеска в реванш от предварителния кръг на Шампионска лига.