Лудогорец победи Пирин в последния мач на 7-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 4:0 в Благоевград.

Попаденията станаха дело на Терзиев, Тиссера, Жоржиньо, а Такахаши си вкара автогол. През първото полувреме разградчани не успяха да намерят път към вратата на Георгиев, а играта им бе доста хаотична.

Снимка 584959

Източник: startphoto.bg

През второто полувреме шампионите успяха да разпечатат мрежата на "орлетата" и накрая вече задачата им бе повече от лесна. Интересна подробност е, че в цялата среща разградчани отправиха 3 точни удара.

За "орлетата" официален дебют записа Радослав Цонев, както и Чебраилс Макрецкис, които подписаха с клуба преди дни.

След този мач Лудогорец е на 3-ото място, но с два мача по-малко, с актив от 13 точки. Благоевградчани пък все още нямат победа и имат едва 2 точки след две равенства.

Пирин - Лудогорец, 0:4

Пирин приема шампиона Лудогорец от 20.30 часа

През първото полувреме нямаше никакви опасни голови положения, а Лудогорец не отправи нито един точен удар към вратата на Янко Георгиев. Събитията се промениха през втората част.

В 50-ата минута след доста сериозни затруднения в атака, шампионите успяха да поведат от статично положение. Кирил Десподов центрира от корнер, Георги Терзиев засече с глава и матира Янко Георгиев за 0:1.

Снимка 584958

В 64-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер, а Такахаши отклони в собствената си мрежа в желанието си да изчисти топката.

Резултатът стана класически в 79-ата минута, когато Кирил Десподов намери Матиас Тисера, а аржентинецът останал очи в очи с Янко Георгиев и го прехвърли, за да подпечата успеха на шампионите в Благоевград.

Крайният резултат бе оформен в 5 минути преди края на редовното време, когато Жоржиньо засече майсторско подаване на Тиаго за 0:4.