Лудогорец записа поредна победа в efbet Лига. Шампионите се наложиха с 4:2 като гост на Локомотив (София).

По този начин разградчани продължават да водят убедително класирането s 42 точки, с 10 повече от втория ЦСКА, който по-късно днес гостува на Пирин.

Попаденията за Лудогорец днес станаха дело на Сотириу, който се разписа на два пъти, Десподов и Икоко. Крачунов и Октавио направиха загубата за "железничарите" малко по-почетна.

Локомотив (София) - Лудогорец, развой на срещата по минути

"Орлите" имат известни затруднения при гостуванията си в столицата

Снимка 556126

Срещата започна вихрено за Лудогорец. В 5-ата минута, Десподов центрира в наказателното поле, Терзиев свали с глава, а Сотириу от непосредствена близост пред вратата, направи най-лесното - само да насочи към вратата на Любенов за 0:1.

В 33-ата минута, Крачунов задържа Каули и последва пряк свобден удар в полза на шампионите и жълт картон за играча на домакините. Десподов изпълни, но топката бе избита. Капитанът на разградчани претендира, че Кацаров игра с ръка. ВАР разгледа ситуацията, а Радослав Гидженов, който отговаряше днес за системата посъветва Никола Попов сам да прецени ситуацията. Главният рефер реши - дузпа. Зад бялата точка застана Соториу, който вкара втория си гол в мача.

В добавеното време на полувремето. Домакините вече бяха в нокаут. Икоко получи в дълбочина, надбяга отбраната на "железничарите" и сам срещу Любенов не му остави шанс и го прехвърли за - 0:3.

В началото на втората част, Октавио получи дълго центриране от Милошев, засече с глава и си свали на земя, за да вкара между двама бранители за 1:3.

Отговорът на Лудогорец не закъсня. Икоко проби отдясно, намери от малък ъгъл Сотириу, който подаде към Десподов, той напълно необезпокояван насочи топката към вратата на Любенов за 1:4.

В 64-ата минута, Валентин Николов центрира отдясно към наказателното поле, където Пламен Крачунов се извиси и насочи с глава за 2:4. До края на мача не паднаха нови попадения.

В следващия мач Локомотив посреща Арда. Лудогорец пък посреща Пирин, а преди това има мач за Лига Европа - срещу Мидтиланд.