Лудогорец постигна минимален успех срещу Локомотив (Пловдив) в двубой от 31-ия кръг на еfbet лига. Победното попадение вкара в 42-та минута завърналият се в игра Тодор Неделев. Така "орлите" остават на първото място с 77 точки, докато вторият ЦСКА е втори със 76.

Пловдивчани пък са шести с 50 пункта в актива си. На 20 май от 20:15 часа разградчани и "червените" ще премерят сили в пряк сблъсък за челното място.

Домакините стартираха по-уверено и още в първите минути на двубоя можеха да излязат напред в резултата. Нападателят Игор Тиаго бе изведен на стрелкова, преодоля бранител, за да нанесе удар, спасен с глава от вратаря Илко Пиргов. При следващата атака, "орлите" реализираха, но попадението беше отменено заради засада.

Снимка 618355

Източник: startphoto.bg

Съставът на Ивайло Петев определно започна да действа по-активно във фаза атака и създаде две опасни положения в 23-та минута. Халфът Гоставо Нонато опита с атрактивно изпълнение от сериозна дистанция да се разпише. Игор Тиаго пък за пореден път се озова на добра позиция, ала противников защитник съумя да го спре.

Логичното се случи в края на първото полувреме, когато бившата звезда на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наказа вечния съперник на "канарчетата"! Атакуващият полузащитник получи подаване на границата на наказателното поле, матира с лекота защитата на "смърфовете", разписвайки се за 1:0.

Снимка 618351

В началото на второто полувреме разградчани имаха отлична възможност да удвоят аванса си, тъй като ганаецът Бърнард Текпетей надбяга цялата защита на пловдивчани, взаимодейства с Игор Тиаго, който недоумяващо не съумя да отбележи на празна врата.

Миналогодишните шампиони пробваха по всякакъв начин да сложат край на интригата. Десният краен защитник Аслак Фон Витри нанесе мощен изстрел, париран от стража Илко Пиргов.

Снимка 618347

Най-интересното събитие в срещата се случи в 78-та минута. Тогава Кайо Видал навлезе в наказателното поле, Кристиан Пинеда закъсня и го фаулира. Първоначално реферът Волен Чинков отсъди дузпа в полза на Лудогорец. Арбитърът обаче бе уведомен от асистентите на ВАР системата, че трябва да прегледа ситуацията на монитора. След бърза проверка, той промени решението си и показа жълт картон на Кайо Видал за симулация.

Дион имаше добър шанс да изравни дълбоко в добавеното време. Играчът на Локо получи подаване отляво, но прати топката над вратата.

Лудогорец - Локомотив (Пд) 1:0, (Развой на срещата по минути)