Лудогорец записа категорична победа в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 4:0 у дома над ФК ЦСКА 1948.

Разградчани решиха срещата още през първата част, когато вкараха три попадение. С два гола и асистенция се отличи Кирил Десподов. Другите попаденията станаха дело на Жосуе Са и Лясков, който се разписа в собствената си врата.

Срещата премина при доста ниско темпо на игра, а освен попаденията, липсваха други сериозни положения. Новаците не успяха да сътворят каквото и да е било пред Кристиан Кахлина, който днес, подобно на зрителите, се отдаде на скуката.

Снимка 528267

Любопитна подробност е, че днес на "Хювефарма Арена" бе показан само един наказателен картон заради игрово положение. Единственият картон за нарушение бе показан на Ангел Лясков, след като преди това Кирил Десподов бе санкциониран в жълто, защотосвали фланелката след отбелязването на първия гол.

Лудогорец - ФК ЦСКА 1948, развой на срещата по минути

Последен двубой от 25-ия кръг в efbet Лига

След този мач, Лудогорец продължава да е едноличен лидер с 61 точки. ФК ЦСКА 1948 заема шестото място с 35 точки. Новаците ще трябва да се борят сериозно в последния кръг преди плейофите, за да запазят позиция в първата шестица. Отборът на Росен Кирилов ще има нелека задача затова срещу Локомотив (Пловдив).

Първото попадение днес падна в 35-ата минута, Тогава Десподов центрира от корнер, Текпетей засече и стреля добре, Наумов изби, топката попадна в Жосуе Са, който бе изпуснат от отбраната и вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно Вандерсон се възползва от много груба грешка на Наумов като засече топка, която той не успя да изрита добре, и я подаде към свободния Кирил Десподов. Националът с лекота стреля и удвои.

Секунди преди края на полувремето, всичко вече беше ясно. Десподов проби отляво, навлезе в наказателното поле, подаде успоредно на голлинията, където Сисиньо бе в борба с Лясков, но играчът на гостите я отби в собствената си мрежа за 3:0.

През второто полувреме темпото на игра още повече спадна. Новаците не сътвориха абсолютно нищо, а шампионите успяха да реализират още един гол.

В 61-ата минута, Кирил Десподов бе изведен от Кешеру, атакуващият играч надбяга отбраната на новаците, навлезе в наказателното поле, останал очи в очи с Наумов, без проблем направи 4:0.

До края на мача, бяха направени доста смени, а сериозните положения липсваха.

В последния кръг преди плейофите, Лудогорец излиза срещу Ботев (Пловдив), а ФК ЦСКА 1948 се изправя срещу Локомотив (Пловдив).