Лудогорец спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 4:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Домакините останаха с човек по-малко, след като Мартин Кавдански бе изгонен още в третата минута на срещата. Логичното се случи малко след това. Кирил Десподов (17') даде аванс за разградчани, а Матиас Тисера (26') удвои. В края на първото полувреме отново Десподов (42') опъна мрежата на врачани от дузпа. В добавеното време на срещата Каули Оливейра (90+2') оформи крайния резултат.

Ботев (Враца) - Лудогорец: 0:4 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Лудогорец и ЦСКА са на върха в класирането. Двата отбора имат по 22 точки. Ботев (Враца) пък е на 12-а позиция със 7 пункта.

Снимка 587156

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна по кошмарен начин за врачани, след като Мартин Кавдански получи директен червен картон още в третата минута. Футболистът настъпи Спас Делев зловещо в глезена. Съдията Георги Давидов се консултира с ВАР и прецени да изгони бранителя.

Снимка 587154

В осмата минута Кирил Десподов центрира от ъглов удар към първа греда. Там Антон Недялков свали към Матиас Тисера, не успя да отбележи на опразнената врата, пращайки топката в аут.

В 17-ата минута логинчото се случи. Рик Джонатан нахлу в наказателното поле и подаде към Кирил Десподов. С едно докосване българският национал технично насочи топката във вратата на Красимир Костов.

Снимка 587155

В 26-ата минута гостите удвоиха, благодарение на Матиас Тисера. Десподов овладя в наказателното поле и пусна успореден пас. Необезпокояван, Тисера прати топката в домакинската врата от непосредствена близост.

В 33-ата минута доминацията на разградчани продължи. Десподов подаде към Тисера в наказателното поле, който отправи удар, но Красимир Костов протегна крак и спаси.

Снимка 587153

В 40-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Жан Силва повали на земята Кирил Десподов в наказателното поле и съдията Георги Давидов посочи бялата точка. Българският национал се нагърби с отговорността и не сгреши.

Очаквано, през втората част Лудогорец драстично намали оборотите и двата и отбора не предоставяха почти никакви интересни ситуации на "Христо Ботев".

Снимка 587157

В края на срещата врачани можеха да отбележат почетно попадение, след като Клери Сербер шутира от дъгата на наказателното поле пред опразената от Серджио Падт врата. Топката обаче мина над напречната греда.

В добавеното време Текпетей комбинира с Тисера, а той намери изкачащия Каули, който оформи крайния резултат.

Козмин Моци: Извинявам се на г-н Моуриньо, но не сме се защитавали срещу Рома

"Този отбор на Лудогорец ще стане много по-успешен от предишния"