Лудогорец победи драматично Ботев (Пловдив) в последния мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 3:1 в Коматево след пълен обрат. Това е първо поражение за "жълто-черните" на техния стадион от началото на сезона.

Първо Тодор Неделев изведе "канарчетата" напред в резултата, Сантана изравни, а през втората част Сотириу и Икоко донесе успеха за гостите.

Пловдивчани завършиха и мача с намален състав след като Мартенс беше изгонен за втори жълт картон.

След този мач Лудогорец е на върха с 27 точки. Ботев е на 3-ата позиция с 21 пункта.

Срещата започна вихрено. Домакините откриха още в 4-ата минута след като отбраната на шампионите допусна грешка като Янков не подаде точно и Рабей отне топката, подаде успоредно към Маркиньос, който чукна към Тодор Неделев. Звездата на Ботев отправи удар с левия крак, за да разстреля вратата на Кахлина за 1:0.

Ботев (Пловдив) - Лудогорец, развой на срещата по минути

Драма в Коматево

Последва силна игра и от двата отбора. В 25-ата минута разградчани успяха да отговорят. Сантана вкара уникален гол от около 26 метра, без да остави никакъв шанс на Аргилашки за 1:1.

Снимка 551350

Само две минути по-късно, Чибота подаде в дълбочина, Сотириу се размина с топката и Доминик Янков фронтално от 10-ина метра стреля в горната греда, пропускайки да изведе шампионите напред в резултата.

Малко по-късно, Чибота подаде към Кирил Десподов, който с едно докосване стреля опасно, но топката мина над вратата.

Снимка 551349

През втората част срещата продължи да бъде интригуваща. В 47-ата минута Рабей навлезе в наказателното поле, нагласи си топката и стреля с левия крак, но топката срещна далечната греда на вратата, пазена от Кахлина.

Снимка 551346

Седем минути по-късно попадение на Сотириу първоначало не беше зачетено заради засада. Нападателят засече прецизно центриране на Чибота и разстреля вратат за 1:2. Системата ВАР разгледа ситуацията и решението беше променено - гол в полза на разградчани.

Снимка 551347

В 58-ата минута ударът за Ботев беше още по-сериозен след като Мартенс беше изгонен с втори жълт картон.

В 67-ата минута, Тодор Неделев стреля със силния си ляв крак от близо 23 метра, но стражът на гостите улови топката, съхранявайки аванса на тима си.

В добавеното време, Икоко направи резултата 3:1 след като получи извеждащо подаване, напредна при разредена отбрана на съперника и завърши с удар с дения крак, попаднал в далечния ъгъл на вратата, пазена от Аргилашки.