Лудогорец побед с 2:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от последния кръг на редовния сезон в първенството. Двата гола за успеха на "орлите" вкара Вандерсон (66,82).

Така "орлите" се нуждаят от само три точки в плейофите, за да си гарантират и официално титлата. В същото време "канарчетата" са 10-и с 24 точки. Пловдивчани са на цели 13 точки от седмия Черно море и на практика вече доиграват сезона.

Ботев (Пловдив) - Лудогорец 0:2, два гола на Вандерсон

Срещата започва в 20:15 часа

Първата добра възможност за гол дойде още в началните секунди на срещата. Филип Филипов центрира остро отдясно, а Жозуе Са в последния момент успя да изпревари връхлитащия с глава Атанас Илиев.

В 7-ата минута удар от пряк свободен удар на Бърнард Текпетей мина покрай вратата. В 21-та минута пробив на Маркиньос завърши със слаб удар, който Кристиан Кахлина улови.

Снимка 528754

Осем минути по-късно седмицата на Ботев направи няколко финта, след което пусна към Емануел Току. Ганаецът шутира, но Антон Недялков блокира. Малко след това Марио Младеновски се оказа преграда пред удар на Сисиньо.

В 33-ата минута пред "канарчетата" се откри отлична възможност. Реда Рабей намери Току с хубаво подаване, което Недялков не успя да пресече. Фланговият футболист нахлу в наказателното поле и нанесе удар, който мина опасн покрай близката греда.

Снимка 528753

До края на полувремето удари от далечна дистанция на Текпетей, Каули и Кешеру не затрудниха вратаря ня домакините.

Второто полувреме започна с точен удар от пряк свободен удар на Кевин Янсон, който не затрудни Кахлина. Секудни по-късно Рабей шутира покрай вратата

В 52-ата минута Сисиньо проби отдясно и намери Вандерсон. Бразилецът отправи коварен удар в близкия ъгъл, който бе неточен. Малко след това Недялков проби през центъра и стреля опасно, но Генев успя да блокира.

Снимка 528751

В 66-ата минута Лудогорец нанесе своя удар. Елвис Ману намери Вандерсон в наказателното поле. Офанзивният футболист успя да си намери коридор за стрелба и с прецизен шут в долния ляв ъгъл матира Аргилашки.

В 76-ата минута "орлите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата на домакините. Зад топката застана Кирил Десподов, чийто шут мина опасно покрай вратата.

Снимка 528749

В 82-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Ману навърза трима играчи на домакините отляво и намери Жордан Икоко на дузпата. Французинът отправи удар, който Аргилашки успя да избие. Топката стигна до Вандерсон, който с мощен удар от около 15 метра не остави шансове на стража.