Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в "Коматево". До голяма степен разградчани дължат победата си на страхотни изяви на Пламен Илиев.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута. Марселиньо подаде към Жоржиньо, който с хубав диагонален удар изведе "орлите" напред в резултата. Стражът на Ботев Янко Георгиев не се намеси подобаващо при попадението на родения в Гвинея-Бисау футболист.

Снимка 448590

Феновете на Ботев скандираха "Оставка, оставка", а след това изпънаха транспарант с текст : "Йотков, иди си с мир!".

В 23-ата минута Димитър Тонев показа чудесен дрибъл, измъквайки се от Сисиньо и Георги Терзиев. Рафаел Форстър обаче успя да спре младия талант на "канарчетата".

Националният вратар Пламен Илиев изигра изключително силен двубой. В 26-ата минута отново 18-годишният Тонев се озова на добра стрелкова позиция, но Илиев внимаваше и изби в корнер.

Десет минути по-късно Александър Тонев имаше шанс да изравни за Ботев, но стреля изключително неточно. Момчетата на Ферарио Спасов доста активно се опитваха да изравнят резултата, но късметът не бе на тяхна страна. В 41-ата минута Тодор Неделев стреля право в ръцете на Илиев от пряк свободен удар.

В 61-ата минута Марко Перван със страхотен дрибъл успя да се освободи от защитниците на разградчани и да подаде към Станислав Шопов, който стреля, но Пламен Илиев отново бе на висота и изби. Шест минути по-късно отново Илиев спаси разградчани от попадение. Тодор Неделев изпълни корнер, а Лъчезар Балтанов стреля с глава, но Тигъра отново спаси - този път с крак.

Снимка 448588

В 87-ата минута Тодор Неделев центрира по перфектен начин от пряк свободен удар. Виана изпревари Швиерчок и стреля с глава. Пламен Илиев не мръдна и само изгледа как топката прелетя на сантиметри покрай десния стълб.