Берое претърпя разгромна загуба от Лудогорец с 0:4 в мач от 14-ия кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей се разписа на два пъти в 51-та и 78-та минута, а Игор Тиаго в 74-та и Матиас Тисера в 81 минута оформиха крайния резултат.

Гостите стартираха по-мотивирано, но можеха да допуснат фрапантна грешка. Абубакар Тункара за малко да пресече подаване на защитник на гостите. Атакуващият полузащитник обаче не успя да се възползва от ситуацията.

Снимка 591475

Източник: startphoto.bg

Последваха две добри възможности за Лудогорец, когато Каули Оливейра навлезе в наказателното поле и стреля към вратата. Иван Караджов внимаваше и реагира с първокласно спасяване.

Две минути по-късно Бернард Текпетей опита да се разпише чрез мощен удар, който беше уловен от стража на домакините. В средата на първата част Каули Оливейра отправи корав изстрел, ала вратарят на домакините за пореден път се отличи с качествена намеса.

Лудогорец намери мрежата на своя опонент благодарение на Бернард Текпетей, който получи извеждащ пас и по прецизен начин вкара топката в мрежата. Останаха съмнения за засада и след преглед от страна на ВАР, то бе правилно отменено, тъй като ганаецът със сантиметри бе зад отбраната.

Снимка 591474

Непосредствено преди края на първото полувреме отново Бернард Текпетей се измъкна от опеката на своя опонент и разстреля Иван Караджов. За негово нещастие голът не бе зачетен пак заради засада.

Възпитанците на Анте Шимунджа започнаха силно втората част. Най-активният в състава на разградчани Бернард Текпетей изведе своя отбор напред в резултата, след като с плътен изстрел не остави шансове на Иван Караджов.

Берое можеше да изравни, когато при центриране Спас Георгиев успешно намери съотборник в наказателното поле, но той не успя да ополозтвори възможността за домакините. В 74-та обаче минута Бернард Текпетей предреши мача, след като отне топката от съперников футболист и обезателно я предостави на Игор Тиаги, за удвои аванса на разградчани.

Снимка 591473

Неуморимият в днешната среща Бернард Текпетей отбеляза за втори път! Ганаецът бе изведен на стрелкова позиция, финтира Иван Караджов и вкара топката в опразнената врата.

В края на мача тимът от Разград организира брилянта атака. Появилият се в игра Якуб Пьотровски центрира отдясно, където във вратарското поле Матиас Тисера реализира без проблем. Попадението бе разгледано от ВАР, но не бяха констатирани нередности. До края на мача нямаше запомнящи се ситуации и "орлите" подпечатаха своя успех.

Берое - Лудогорец 0:4 (Развой по минути)

Мачът е от 20:00 часа