Лудогорец победи Берое с 2:0 в късния двубой от неделната програма на 13-ия кръг в efbet Лига. Срещата на "Хювефарма Арена" предложи много интересни моменти макар и липсата на повече попадения.

Първият гол в срещата реализира Мавис Чибота в 33-ата минута, а в заключителните секунди Бърнард Текпетей удвои за домакините.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Лудогорец - Берое, Текпетей сложи точка на спора

Срещата на "Хювефарма Арена" стартира в 19:00 часа

Домакините страдаха в първите минути, след като няколко техни футболисти последователно се оплакаха от болежки. В 17-ата минута опасен шут на Десподов премина над вратата.

В 22-ата все пак се стигна до принудителна смяна - Жосуе Са отстъпи мястото си на Георги Терзиев, който впоследствие изнесе силен мач. Малко след това Кукула замени Камара в принудителна смяна в другия лагер.

В 33-ата минута Лудогорец се възползва от непростима грешка в изнасянето на топката. Мавис Чибота завърши по отличен начин отдясно след два бързи паса между атакуващите футболисти на "орлите".

До края на полувремето освен един добър шут на Сисиньо се дадоха жълти картони за нарушения и оспорване, а играта се накъса допълнително.

Снимка 551985

Берое започна добре след почивката и в 51-ата минута имаше шанс. Лебон нахлу на скорост в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му от малък ъгъл не бе особено труден за Кахлина.

В 64-ата хубав шут на Доминик Янков премина покрай вратата на Берое. Последваха силни минути за Лудогорец, но отново без гол. Малко преди края Симеон Мечев центрира добре от ъглов удар, а Кукула отправи хубав изстрел, който хвана Кахлина в крачка и последва атрактивно спасяване.

В добавеното време Лудогорец организира чудесна контра атака, която Текпетей завърши.